Real Astromal Leszno już poza Pucharem Polski

Bez przełamania szczypiornistów Real Astromal Leszno. W środę mogli się przełamać w Pucharze Polski. Niestety przegrali już w meczu eliminacyjnym w Grodkowie 31:26 i odpadli z rozgrywek.

Ta porażka jednak nie boli tak, jak te w lidze. Przegrana nie jest wysoka i daje nadzieje na to, że w sobotę, już w walce o punkty między tymi zespołami wszystko pójdzie po myśli podopiecznych trenera Macieja Wieruckiego.

Pojedynek w Grodkowie z Olimpem był długimi fragmentami wyrównany, mimo, że nasz zespół znów grał w mocno okrojonym składzie. W początkowej fazie to nawet goście prowadzili jednym trafieniem. Później jednak Olimp odskoczył i po 30 minutach miał cztery bramki zaliczki (15:11).

Potem leszczynianom udało się nawet zbliżyć na trzy bramki, ale końcowe fragmenty należały znów do gospodarzy, którzy chwilami prowadzili różnicą 6-7 trafień. Ostatecznie Olimp pokonał Real Astromal Leszno (31:26) i przechodzi do dalszej fazy rozgrywek o Puchar Polski.

Dla leszczynian, którzy wcześniej zdobyli Puchar Polski na szczeblu Wielkopolski to koniec tej przygody. Wiemy jednak dobrze, że najbardziej liczy się w tej chwili liga i odwrócenie złej karty. Tak się złożyło, że na koniec I rundy w I lidze w sobotę o godzinie 18.00 w hali Trzynastka dojdzie do rewanżu obu drużyn, tyle, że stawką będzie nie awans, a punkty.

Olimp Grodków – Real Astromal Leszno 31:26 (15:11)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Napierkowski 6, Kuliński 5, Raczkowiak 4, Rogoziński 3, Jaśkowski 3, Meissner 2, Frieske 1, Przekwas 1,Radoła 1. (andre/fot.andre).