Real Astromal Leszno kontra AZS UZ Zielona Góra

O trzecią wygraną z rzędu zagrają w rozgrywkach I ligi szczypiorniści Real Astromal Leszno. W weekend rozpoczyna się już runda rewanżowa. Nasz zespół spróbuje po raz drugi pokonać AZS UZ Zielona Góra.

Na inaugurację w Winnym Grodzie było 29:25. Nie było to wcale łatwe spotkanie dla naszego zespołu. Zielonogórzanie spisują się zresztą w lidze całkiem nieźle. W ligowej tabeli na półmetku są tuż za podopiecznymi trenera Macieja Wieruckiego.

Nasz zespół jest szósty – 27 punktów, AZS UZ plasuje się na miejscu siódmym i ma w dorobku 23 ,,oczka”. Warto zauważyć, że ewentualna wygrana ekipy z Wielkopolski może na dobre podzielić ligę na pierwszą szóstkę i pozostałe drużyny. Zwycięstwo leszczynian sprawiłoby, że przewaga nad zielonogórzanami wynosiłaby już sporo, bo 7 punktów.

Real Astromal może też zaatakować ścisłą czołówkę tabeli. Do trzeciej Warmii Olsztyn traci tylko punkt. Olsztynianie w meczu na szczycie podejmować będą Sokoła Kościerzyna.

Spotkanie w Lesznie będzie miało też swoje podteksty. Poza tym, że to starcie Leszna z Zieloną Górą, które zawsze elektryzuje kibiców, to warto wspomnieć o tym, że jeszcze w poprzednim sezonie w barwach klubu z Zielonej Góry grała dwójka obecnych zawodników Real Astromal Leszno: Alan Raczkowiak i Mariusz Rogoziński.

Dodajmy, że mecz Real Astromal Leszno – AZS UZ Zielona Góra rozpocznie się nietypowo, bo w niedzielę o godzinie 16.00. Gospodarze zrobili ukłon w stronę gości, którzy poprosili o zmianę terminu. (andre/fot.archiwum).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*