Real Astromal Leszno podejmie Olimpię Medex Piekary Śląskie

Tak słabego początku szczypiorniści Real Astromal Leszno jeszcze nie mieli. Po sześciu spotkaniach mają na koncie jedno zwycięstwo, które zostało odniesione w Wieluniu. W swojej hali leszczynianie w tych rozgrywkach jeszcze nie wygrali. Pora przełamać tę niemoc.

To będzie mecz dwóch najlepszych zespołów z poprzedniego sezonu. Real Astromal Leszno na finiszu zajął drugie miejsce, a sobotni rywal – Olimpia Medex Piekary Śląskie – pierwsze. Potem jednak, z powodu kłopotów finansowych zespół ten nie przystąpił do spotkań barażowych o PGNiG Ekstraligę.

Olimpia odmłodziła zespół. Kilku podstawowych graczy opuściło drużynę, która nie była w stanie sprostać ich oczekiwaniom. To już jest inny zespół. Na pewno już nie tak groźny, co potwierdzając dotychczasowe mecze. Olimpia Medex wygrała tylko dwa spotkania i najbliższe sezony przeznaczy raczej na stopniową odbudowę drużyny.

Jednego jesteśmy pewni. W sobotę w Trzynastce obejrzymy ciekawy mecz. Jedni i drudzy mocno potrzebują punktów. Szczególnie jednak podopieczni trenera Macieja Wieruckiego. Na kolejną porażkę na własnym parkiecie drużyna z Wielkopolski nie może sobie już pozwolić, bo za chwilę okaże się, że pozostanie walka o ligowy byt. Fanów szczypiorniaka zapraszamy do hali przy ulicy Rejtana. Będzie potrzebny gorący doping. Początek meczu o godzinie 18.00. (andre/fot.andre).