Real Astromal mało gościnny na własnym parkiecie

Szczypiorniści Real Astromal Leszno okazali się najlepsi w towarzyskim turnieju rozegranym w Trzynastce z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasze miasto. W finale nasz zespół pokonał Nielbę Wągrowiec 34:28.

W imprezie wzięły udział cztery drużyny, które najpierw rozegrały mecze półfinałowe. W nich leszczynianie pokonali II-ligowy AZS UZ Zielona Góra 30:24. W drugim z półfinałów Nielba okazała się lepsza od innego II-ligowca – Sparty Oborniki Wielkopolskie, triumfując 32:27.

AZS i Sparta zagrały o 3 miejsce i w tym meczu zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy z Zielonej Góry (32:21).

W finale Real Astromal nie dał szans Nielbie, z którą szczególnie dobrze rozegrał pierwszą część spotkania, kiedy wypracował sobie dość pokaźną przewagę. Leszczynianie nie popełniali potem zbyt wielu błędów i całkiem zasłużenie ograli wągrowiecką drużynę 34:28.

Warto odnotować powrót do zespołu z Leszna po długiej rehabilitacji Krzysztofa Misiaczyka. Zabrakło jednak Piotra Łuczaka i Mateusza Nowaka. Szansę dostało za to kilku zawodników młodszego pokolenia.

Już we wtorek kolejny mecz przygotowujący leszczyński zespół do rundy rewanżowej rozgrywek I ligi. Do Trzynastki na towarzyskie spotkanie zawita MKS Kalisz. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*