Real Astromal odprawił z kwitkiem MKS Grudziądz (GALERIA)

40

Szczypiorniści Real Astromal bogatsi o 3 punkty. W sobotę pewnie pokonali beniaminka z Grudziądza 30:24. Rywal jednak dość długo dzielnie walczył.

Rozpoczęło się bardzo dobrze, bo od prowadzenia (3:0), ale MKS szybko wyrównał na (3:3). Gospodarze mieli sporo problemów ze skutecznym Orłowskim. I połowa to gra falami. Po 30 minutach miejscowi mieli przy ambitnej postawie rywala tylko bramkę przewagi (15:14).

Po przerwie MKS wyszedł nawet na prowadzenie. Pierwsze i jak się okazało jedyne w tym meczu (15:16). Po chwili bramkę wyrównującą zdobył Marcin Giernas z rzutu karnego, a na prowadzenie z powrotem gospodarzy po trafieniu ze skrzydła wyprowadził Jakub Wierucki.

Real Astromal poprawnie zagrał w ataku. W 50 minucie miał 6 bramek przewagi i spokojnie to prowadzenie utrzymał, wygrywając po niezłym spotkaniu (30:26).

• Mecz jak najbardziej na plus. Fakt, mieliśmy słabsze chwile w tym meczu, bo gdzieś w głowach chyba siedzi to, że mieliśmy ostatnio sporo problemów ze skutecznością. W pewnym momencie jednak opanowaliśmy sytuację i ta wygrana była dość spokojna – powiedział Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

Real Astromal Leszno – MKS Grudziądz 30:24 (15:14)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Giernas 8, Przekwas 6, J.Wierucki 4, Szkudelski 3, Krystkowiak 3, Misiaczyk 2, Leder 1, Raczkowiak 1, Frieske 1, Meissner 1. (andre/fot.andre).