Real Astromal ma patent na liderów (GALERIA)

Piłkarze ręczni Real Astromal Leszno przeszli przez tydzień metamorfozę. Ostatnio przegrali z outsiderem z Grudziądza, a dzisiaj w dobrym stylu pokonali lidera I ligi – Stal Gorzów 27:25.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, choć początkowo nieznacznie prowadzili goście. Nasza drużyna wyrównała jednak na 5:5 i tak równo było przez większą część spotkania. Po 30 minutach notowaliśmy (13:13).

Po przerwie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Były też remisy. Gospodarze łapali sporo kar, ale mimo gry w osłabieniu wcale nie tracili dystansu. Bardzo dobrze pomiędzy słupkami bramki spisywał się Jakub Skorupiński.

Dobra gra w obronie i nieznacznie lepsza skuteczność leszczynian w samej końcówce spowodowała, że miejscowi odskoczyli na 3 bramki (27:24). Rywal odpowiedział jeszcze tylko jedną bramką w ostatniej sekundzie już przy biernej postawie obrony i bramkarza, bo pojedynek był już wygrany. Trzy duże punkty zasłużenie dla podopiecznych trenera Macieja Wieruckiego.

Trudno mi powiedzieć dlaczego jesteśmy tak nierówni. Przed tygodniem dajemy się ograć ostatniemu zespołowi, a dzisiaj po dobrym spotkaniu pokonujemy lidera. Uważam, że wszystko jest w głowach zawodników. Pracowaliśmy ciężko przez ten tydzień i dzisiaj to dało dobry efekt. Mecz myślę, że mógł się podobać, bo obie drużyny nie popełniały zbyt wielu błędów. Udowodniliśmy dzisiaj, że nie jesteśmy zespołem na środek tabeli – powiedział Maciej Wierucki.

Real Astromal Leszno – Stal Gorzów 27:25 (13:13)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Giernas 4, Przekwas 4, Krystkowiak 4, Frieske 4, Leder 4, Raczkowiak 3, Misiaczyk 2, Szkudelski 2. (andre/fot.andre).