Real Astromal po pierwszym sparingu (GALERIA)

Swój pierwszy sparing przed nowym sezonem rozegrali szczypiorniści Real Astromal Leszno, którzy przegrali w Trzynastce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 23:25.

Jesteśmy po ciężkich treningach. Na pewno te ciężkie nogi dzisiaj dały się we znaki. Dałem pograć wszystkim zawodnikom. Wynik nie miał tu żadnego znaczenia. Sparing oceniam za bardzo pozytywny – powiedział Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

Sam mecz był wyrównany. Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, ale po chwili było (1:2). Przez większą część meczu Real Astromal prowadził różnicą 2-3 bramek, a Ostrovia zbliżała się na jedno trafienie. Po 30 minutach było (15:13).

Na początku II połowy prowadzenie wzrosło znów do 3 trafień (16:13), ale goście cały czas byli w kontakcie. Lepiej rozegrali końcowe fragmenty sparingu, wygrywając w Trzynastce (23:25).

Już jutro, w piątek nasz I-ligowiec miał rozegrać kolejny mecz kontrolny. Niestety na prośbę gości z Obornik Wielkopolskich do spotkania ostatecznie nie dojdzie. (andre/fot.andre).