W środę, 10 maja swój zaległy mecz w I lidze rozegrają szczypiorniści Real Astromal Leszno. Do hali Trzynastka przyjedzie wicelider – Spójnia Gdynia.

Rywal to nie byle jaki. Zespół z Trójmiasta marzy o awansie do ekstraligi. By tak się stało musi w Lesznie wygrać, bo po ostatnim meczu, przegranym jedną bramką na własnym parkiecie z rewelacyjną Stalą Gorzów spadł na fotel wicelidera z punktem straty do Gorzowian. Tyle tylko, że Spójnia ma jedno zaległe spotkanie. Właśnie to dzisiejsze w Lesznie.

Real Astromal Leszno ma jednak też swój plan. Chce utrzymać piątą lokatę jaką zajmuje w tabeli. By tak się stało musi bez oglądania się na innych też wygrywać, a do końca naszemu zespołowi pozostały do rozegrania trzy spotkania.

Chcemy je wszystkie wygrać. Na pewno z tych trzech ostatnich pojedynków ten ze Spójnią wydaje się być tym najtrudniejszym. Chcemy jednak z każdym powalczyć – mówi Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

W I rundzie w Gdyni nasz zespół przegrał 27:20, choć jeszcze do przerwy oba zespoły dzieliła zaledwie jedna bramka. Czy ekipa z Wielkopolski pokusi się o niespodziankę i zatrzyma mającą aspiracje Spójnię?

Początek środowego starcia w leszczyńskiej Trzynastce o godzinie 18.00. Zapraszamy. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*