Real Astromal poza Pucharem Polski

Dwie różne połowy rozegrali szczypiorniści Real Astromal Leszno w spotkaniu Pucharu Polski z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Pierwszą połowę zdominowali, a w drugiej oddali inicjatywę i odpadli z rozgrywek.

Miejscowi rozpoczęli świetnie. Zespół Macieja Wieruckiego prowadził już (10:3), a pierwsze 30 minut spotkania w Trzynastce zakończył wynikiem (17:11). Niewiele więc wskazywało, że w tym meczu może jeszcze coś się zmienić.

Stało się jednak inaczej. Gospodarze gorzej zagrali w II części meczu, choć w dalszym ciągu bardzo długo prowadzili. Ostrovia jednak skrupulatnie odrabiała straty.

Na około 10 minut przed końcem meczu goście doprowadzili do wyrównania (21:21). Rywal był skuteczniejszy i pomimo, że korzystał z bardzo krótkiej ławki przechylił losy spotkania na własną korzyść, triumfując w Lesznie (22:24).

Real Astromal Leszno – Ostrovia Ostrów Wielkopolsko 22:24 (17:11)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Wierucki 5, Giernas 4, Szkudelski 3, Przekwas 2, Nowak 2, Rogoziński 2, Meissner 2, Misiaczyk 1, Frieske 1. (andre/fot.archiwum).