Real Astromal vs Olimpia Medex. Będą emocje

Na tym meczu nie może zabraknąć żadnego kibica szczypiorniaka w Lesznie. To będzie hit sezonu w Trzynastce. Wicelider – Real Astromal Leszno będzie próbował zbliżyć się do lidera z Piekar Śląskich.

Tylko zbliżyć, bo w przypadku zwycięstwa gospodarzy przewaga lidera zmaleje do punktu. Póki co, są to 4 ,,oczka”, choć przypomnijmy, że na półmetku oba zespoły miały tyle samo punktów. Nasz zespół stracił jednak 4 punkty. Najpierw przegrał w Legnicy, a potem w derbach z Grunwaldem stracił punkt, bo wygrał dopiero po karnych. Olimpia Medex w rundzie rewanżowej jak na razie jest bezbłędna, co nie oznacza, że będzie tak do końca.

Kibice w Lesznie liczą, że ta ich passa zakończy się w Trzynastce, gdzie jeszcze nikt nie wygrał. Real Astromal jest w formie. Pokazał to choćby w Ostrowie Wielkopolskim, kiedy narzucił swój agresywny styl i po znakomitej I połowie odniósł pewne zwycięstwo na trudnym terenie.

Już w I rundzie podopieczni trenera Macieja Wieruckiego byli bliscy triumfu w Piekarach Śląskich. Nasz zespół prowadził bardzo długo, a prowadzenie stracił w samej końcówce, przegrywając 24:22.

Koncentracja, determinacja od początku i jesteśmy niemal pewni, że będzie dobrze. Real Astromal Leszno musi to spotkanie wygrać, by powalczyć o pierwsze miejsce. Porażka oznaczać będzie, że Olimpia będzie już w zasadzie poza zasięgiem, a trzeba dodać jeszcze, że za plecami leszczynian czai się Siódemka Miedź Legnica, która ma punkt mniej.

Początek sobotniego hitowego starcia w I lidze o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*