Real Astromal wygrał i dogonił lidera

Szczypiorniści Real Astromal Leszno celująco zdali egzamin w Zawadzkiem. Nasz I-ligowiec wygrał na wyjeździe przekonująco 30:22.

I połowa jednak była dość wyrównana. Goście rozpoczęli od prowadzenia 3:1, ale ASPR szybko odrobiło straty i samo wyszło na prowadzenie. Real Astromal nie zamierzał jednak oddać pola i najpierw po bramce Zdobylaka wyrównał, a pod koniec I połowy wyszedł na 2-bramkowe prowadzenie (12:10).

Jeszcze solidniej wyglądała gra gości z Leszna po przerwie. Real Astromal budował przewagę. Świetnie funkcjonowała obrona, a między słupkami cuda wyprawiał Fryderyk Musiał. Leszczynianie po 10 minutach gry po przerwie uciekli na 4 bramki. Potem kilka udanych kontr w wykonaniu podopiecznych trenera Macieja Wieruckiego dobiło rywala. Trzy punkty po dobrym meczu jadą do Leszna. Odnotujmy, że nasz zespół wygrał ostatecznie na Opolszczyźnie (30:22).

ASPR Zawadzkie – Real Astromal Leszno 22:30 (10:12)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Przekwas 8, Wierucki 4, Zdobylak 4, Frieske 3, Meissner 3, Jaśkowski 2, Rogoziński 2, Łuczak 2, Raczkowiak 1, Misiaczyk 1.

Dodajmy, że leszczynianie po tej kolejce dogonili rywala z Piekar Śląskich, który przegrał w Poznaniu z Grunwaldem. (andre/fot.archiwum).