Real Astromal zagrał z Tęczą

Szczypiorniści Real Astromal Leszno oraz Tęczy Kościan wykorzystali przerwę w rozgrywkach i rozegrali między sobą mecz sparingowy, który zakończył się triumfem I-ligowca 34:29.

Sparing, który rozegrany został w Trzynastce miał za zadanie utrzymać zespoły w rygorze meczowym i traktowany był przez obu szkoleniowców typowo szkoleniowo.

Co ciekawe II-ligowa Tęcza początkowo radziła sobie lepiej i nawet prowadziła. W pewnym momencie nawet trzema trafieniami. Real Astromal jednak szybko nadrobił dystans i jeszcze do przerwy sam uzyskał 3 bramki różnicy (17:14).

W II połowi ambitni goście znów byli blisko, ale nie zdołali poważniej zagrozić ekipie z Leszna, która wykorzystywała błędy rywala i fakt, że przeciwnik w końcowych fragmentach wycofał bramkarza. Ostatecznie to sparingowe spotkanie zakończyło się triumfem wyżej notowanych leszczynianin 34:29.

• Bardzo dobry sparing. Dużo eksperymentowania i bardzo dobry wynik z I-ligowcem – powiedział Dawid Nowak, trener Tęczy Kościan. (andre/fot.archiwum).