Real Astromal zwycięski, ale Forza się postawiła (GALERIA)

Są kolejne trzy punkty szczypiornistów Real Astromal Leszno. Łatwo nie było. Po raz kolejny okazało się, że leszczynianie nie lubią grać z tak młodymi drużynami. W poprzednich sezonach tak było w meczach z SMS Gdańsk.

Takim SMS-em w tym sezonie jest Forza Wrocław, oparta w głównej mierze na młodzieży. Ta postawiła się w Lesznie. Początkowo 1-2 bramkami prowadzili gospodarze, ale rywal nie był dłużny. To nie był tak dobry mecz leszczynian jak w starciu z Siódemką Miedzią. Rywal szybko się otrząsnął i wyrównał. Potem, na chwilę był nawet o bramkę lepszy. Dwa trafienia Raczkowiaka znów jednak wyprowadziły leszczynian na prowadzenie. Do przerwy było skromnie i niebezpiecznie (13:12).

Po przerwie dalej było na przysłowiowym styku. Dobre spotkanie rozgrywał Marcel Zdobylak. Skrzydłowy zrobił dobrą robotę i to w dużej mierze dzięki niemu udało się pokonać mało doświadczoną ekipę ze stolicy Dolnego Śląska 27:24.

Real Astromal Leszno – Forza Wrocław 27:24 (13:12)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Zdobylak 8, Giernas 7, Raczkowiak 4, Szkudelski 3, Jaśkowski 2, Misiaczyk 2, Wierucki 1. (andre/fot.andre).