Rekordowa „Transplatacja”

Na starcie stanęło ponad 400 uczestników. To rekordowa liczba w historii imprezy „Transplantacja to życie”. Fot. Anna Maćkowiak

Biegali, maszerowali z kijkami lub po prostu spacerowali. Ponad 400 osób stanęło na starcie imprezy „Transplantacja to życie”, która odbyła się w Karczmie Borowej.

Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie. Była to jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy. Biegacze, kijkarze i spacerowicze mieli do pokonania 5 km.

– W tym roku mamy rekordową liczbę 408 uczestników – mówi Lidia Baksalary, główna koordynatorka imprezy.

Podczas imprezy można było wesprzeć leczenie 15-letniego Michała Dratwińskiego, ucznia SP nr 3 w Lesznie, zmagającego się z chłoniakiem. Jako pierwszy na mecie zameldował się Michał Kumolka z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

– Trasa perfekcyjnie przygotowana, wspaniała stawka zawodników – powiedział zwycięzca tuż po przekroczeniu linii mety. – Miałem pięć miesięcy przerwy od biegania. Jest to dla mnie miły początek sezonu.

Zachęca do udziału w tego typu imprezach.

– Warto pomagać. Sam trzy lata temu zmagałem się z rozpoznaniem nowotworowym. Lekarze grozili mi nawet amputacją nogi. Nie poddałem się jednak. Rodzina, przyjaciele nie zostawili mnie. Nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego nie można się poddawać – podkreślał Michał Kumolka.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*