Rekordowe dofinansowanie dla „zawodowców”

Mimo wakacji i pustych murów szkoły, zespół szkół ma rewelacyjne wiadomości dla obecnych i nowych uczniów placówki Fot. la

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu otrzyma unijne wsparcie wynoszące ponad pół miliona złotych. Dzięki pozyskanym środkom uczniowie będą mogli odbywać staże i praktyki w Hiszpanii, Włoszech i Portugalii.

ZSZ po wielu miesiącach intensywnych przygotowań skierował do Agencji Narodowej programu ERASMUS+ wniosek, zatytułowany „Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec”. W lipcu szkoła uzyskała informację, iż wniosek został zatwierdzony do realizacji. Tym samym ogromny wysiłek kilkuosobowego szkolnego zespołu ds. współpracy międzynarodowej, został uhonorowany pozyskaniem kwoty w wysokości 150 tys. euro, czyli aż 646.830 złotych.

Projekt zakłada wyjazdy 5 grup zawodowych uczniów na praktyki/staże zagraniczne w dwóch kolejnych latach.
Do Hiszpanii pojadą trzy grupy (technik budownictwa, teleinformatyk, mechanik, logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych).
Po praktyczne umiejętności do Włoch polecą uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Ostatnią grupę stanowią technicy ekonomiści oraz teleinformatycy, którzy będą kształcić się w Portugalii. Wraz z nimi na warsztaty wyjedzie piętnastoosobowa kadra nauczycielska.

Cele projektu zorientowane na uczniów i nauczycieli związane są ze zdobyciem umiejętności i kompetencji zawodowych, poznaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zwiększeniem mobilności i otwartości na zmiany, inne kultury i towarzyszące im obyczaje, jak również ze zwiększeniem umiejętności językowych poprzez codzienną pracę w zespole międzynarodowym – mówi Piotr Mosiek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowcy w Rawiczu.

Cały artykuł jest również dostępny w 32 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: la

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*