Po remoncie w ratuszu odpada tynk z sufitu, pękają ściany

Fot. la

W ostatnich dwóch latach budynek ratusza przeszedł prawdziwą transformację. Wymieniono pokrycie dachowe, okna, drzwi i odświeżono elewację zewnętrzną. Ostatnią nowością były prace remontowe wewnątrz budynku. Na finiszu generalnego remontu okazuje się jednak, że coś poszło chyba nie tak, jak planowano.

Pierwsze prace remontowe rozpoczęły się na początku 2015 roku. Za około 850 tysięcy złotych wymieniono pokrycie dachowe całego ratusza, okna oraz odnowiono elewację. Zmienił się również kolor budynku – róż i biel zastąpił écru z elementami beżowymi.
Po odnowieniu elewacji ratusza oraz wymianie dachu i okien, zgodnie z zapowiedziami burmistrza Grzegorza Kubika, gmina kontynuowała remont obiektu. We wrześniu 2015 roku ogłoszono przetarg na budowę instalacji gazowej oraz centralnego ogrzewania z kotłem opalanym gazem ziemnym, wraz z rozbiórką istniejących instalacji.

Ostatnim elementem było rozebranie istniejącej instalacji elektrycznej i wykonanie nowej, zamontowanie alarmu oraz malowanie pomieszczeń wewnątrz budynku. Zadanie miało kosztować ponad 609 tys. zł. Prace miały pierwotnie zakończyć się do 4 listopada 2016, jednak termin odbioru przesunięto.

Wytknęliśy firmie kilka rzeczy w tym niedoróbek malarskich – mówił wtedy wiceburmistrz Paweł Szybaj. LA

Cały artykuł w 4. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*