Coraz bliżej oficjalnych rozwiązań w sprawie rewitalizacji rawickiej starówki. Po raz ostatni burmistrz Grzegorz Kubik spotkał się z mieszkańcami, aby wysłuchać ich uwag.

Pomieszczenie sali sesyjnej po brzegi wypełnili mieszkańcy miasta. Licznie przybyli też przedstawiciele rawickich kupców, którzy rozdali radnym i burmistrzowi broszurę informującą o ich postulatach i popartej 4 500 podpisami petycji. Nosiła tytuł „Rewitalizacja tak, ale z głową!”

Tradycyjnie na początku spotkań konsultacyjnych, główny architekt Roman Rutkowski przedstawił wizualne założenia swojej koncepcji odnowy ryku i deptaków. Później głos zajął inż. Wiesław Furmaniak z firmy Titan z Leszna, która wykonuje koncepcję reorganizacji ruchu w centrum Rawicza.

Jak wygląda organizacja ruchu tuż przed finalnym projektem? Wjazd na rynek od strony północnej będzie możliwy ulicą 3 Maja, natomiast od południowej ulicą Grunwaldzką. Wyjazd z centrum ma odbywać się głównie ul. Ratuszową na zachód i ulicą Wazów na wschód.
Liczba miejsc parkingowych w obrębie rynku zostanie zmniejszona (dokładna liczba nie jest jeszcze znana), ale w zamian powstaną nowe na ul. 3 Maja i Grunwaldzkiej.

To właśnie miejsca parkingowe są największym zmartwieniem kupców oraz osób, które podpisały ich petycję.
Prowadzę biznes w centrum już 20 lat i proszę mi wierzyć: nasi klienci są głównie spoza miasta, z Góry, Wąsosza, Jutrosina – mówił Marek Nowaczyk. LA

Cały artykuł w 29. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*