Riksza Lotta będzie obwozić mieszkańców Kościana

Riksza Lotta może być napędzana siłą ludzkich mięśni lub wbudowanym silnikiem elektrycznym fot. astrini-design.pl

Jedną z atrakcji podczas Dni Kościana, które odbędą się już w najbliższy weekend, są bezpłatne przejazdy rikszą. Ma ona kursować po alejkach parku miejskiego. Wyjątkowa riksza, będąca połączeniem tradycji z nowoczesnością, sygnowana jest przez Astrini Design. Właścicielem tego brandu jest firma Astromal z Wilkowic, gdzie wyprodukowano pojazd.

Byliśmy już z naszą rikszą w wielu miejscach w kraju i zagranicą. Wszędzie spotkała się ona z gorącym przyjęciem i zainteresowaniem. Mam nadzieję, że podobnie będzie w Kościanie. Taka przejażdżka to duża przyjemność zarówno dla pasażerów jak i prowadzącego pojazd – zapewnia Lucyna Janicka-Ryfa, reprezentująca Astrini Design.

Riksza Lotta, bo taką nazwę nosi pojazd, może być napędzana siłą ludzkich mięśni lub wbudowanym silnikiem elektrycznym z wymiennym akumulatorem. Po jednym ładowaniu, trwającym około dwóch godzin, może przejechać około 60 km, a maksymalna prędkość jaką osiąga to 24 km/h. Pasażerom zapewnia prawdziwy komfort, a dzięki dużej skrętności sprawdza się jako pojazd miejski na zatłoczonych ulicach. Lotta ma też możliwość zamontowania paneli solarnych na dachu wspomagających ładowanie akumulatora, co czyni ją bardziej ekonomiczną i ekologiczną.

Do tej pory wyprodukowaliśmy dwie rekreacyjne riksze Lotta. Z jedną pojawimy się w Kościanie, a druga jest już u naszego klienta we Francji. Dla tego samego klienta wykonaliśmy także rikszę towarową Billa, idealną na przykład dla kurierów – dodaje L. Janicka-Ryfa. – Nasza Lotta jest modelem przetestowanym i możemy wprowadzić ją do seryjnej produkcji.

Riksza to świetne uzupełnienie oferty rekreacyjnej naszego miasta – zaznacza Maciej Kasprzak, zastępca burmistrza Kościana. – Nie wykluczam, że w przyszłości mogłaby na stałe zagościć na Kościańskim Bulwarze. Na pewno dodałaby mu kolorytu.

Osoby, które chciałyby zasmakować przejażdżki Lottą powinny pojawić się w parku miejskim w sobotę (26 V) lub niedzielę (27 V) w godz. 14.00 do 17.00.

Cały artykuł jest również dostępny w 20 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: mach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*