Rowerzyści z okolic Rawicza bardzo często wykorzystują drogi serwisowe przy S5 Fot. la

Władze Rawicza nie ustają w walce o rowerową drogę S5. Pierwsze inicjatywy pojawiły się w lutym, teraz burmistrz Grzegorz Kubik chce powołać stowarzyszenie.

Włodarz Rawicza chce rozmawiać o projekcie Rowerowej S5, w związku z tym, z inicjatywy władz lokalnych, odbyło się spotkanie z samorządowcami gmin i powiatów, których jednostki znajdują się w pasie drogi S5 na trasie Poznań-Wrocław.

Na spotkanie przybyli, m.in. wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak, wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Poznania i Wrocławia, a także Lasów Państwowych.

Po wybudowaniu dróg głównych i technicznych w pobliżu Rawicza rowerzyści i inni użytkownicy (kijkarze, wrotkarze) zaczęli użytkować drogi techniczne do uprawiania ulubionych sportów – mówi Grzegorz Kubik. – Idea stworzenia drogi rowerowej między Wrocławiem a Poznaniem polega na tym, żeby połączyć odcinki dróg technicznych przy drodze S5, tworząc w ten sposób ekspresową trasę rowerową.

Głównym celem spotkania z samorządowcami była propozycja powołania Stowarzyszenia Rowerowej S5, które ma być pierwszym krokiem w stronę budowy trasy rowerowej z Poznania do Wrocławia. Pomysł spotkał się z aprobatą wszystkich zaproszonych gości. Oprócz omówienia propozycji odbyła się także projekcja filmu o już poczynionych przygotowaniach do realizacji trasy. la

Cały artykuł w 25. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*