„Rowerowa S5” – to nowe stowarzyszenie

W rawickim urzędzie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych oraz organizacji pozarządowych z Wielkopolski i Dolnego Śląska, gotowych pracować na rzecz powstania trasy rowerowej S5. Samorządowcy podpisali list intencyjny i powołają Stowarzyszenie „Rowerowa S5”.

Włodarze dolnośląskich i wielkopolskich gmin oraz powiatów, jak również przedstawiciele pozostałych instytucji, podpisali wspólnie list intencyjny, w którym wyrazili wolę powołania Stowarzyszenia Gmin i Powiatów „Rowerowa S5”. Zobowiązali się popierać inicjatywę rozwoju infrastruktury rowerowej oraz podejmować działania zmierzające do rozwoju i promocji Wielkopolski i Dolnego Śląska z uwzględnieniem turystyki rowerowej.

Po roku starań udało się osiągnąć znaczny postęp w pracach nad powołaniem Stowarzyszenia Gmin i Powiatów „Rowerowa S5”. Teraz stowarzyszenie może starać się o środki zewnętrzne na połączenie istniejącej infrastruktury dróg technicznych przy drodze ekspresowej S5 z trasami rowerowymi, które łączyłyby się z miejscowościami – mówi burmistrz gminy Rawicz i inicjator projektu, Grzegorz Kubik.
Włodarz Rawicza zdradził też, że stowarzyszenie będzie starało się o pozyskanie środków zewnętrznych, które być może pozwolą w przyszłości połączyć Poznań z Wrocławiem, wspólną trasą rowerową.

W spotkaniu, na którym powołano stowarzyszenie, wzięli udział m.in: zastępca burmistrza Kościana – Maciej Kasprzak, pierwszy zastępca Prezydenta Leszna – Adam Mytych, burmistrz gminy Rydzyna – Kornel Malcherek, wójt gminy Święciechowa – Marek Lorych, starosta leszczyński – Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta rawicki – Jacek Gwizdek.

Cały artykuł jest również dostępny w 28 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*