Rowerowe eskapady z Poznania do Wrocławia

Rowerzyści pojadą trasą rowerową wzdłuż „ekspresówki”. Pomysłodawcą był Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza fot. ds

Radni poparli pomysł burmistrza Rawicza Grzegorza Kubika o powołaniu stowarzyszenia „Rowerowa S5”, czyli rowerowego połączenia traktami technicznymi i lokalnej infrastruktury drogowej stolic Wielkopolski i Dolnego Śląska. Rowerem będziemy jeździć wzdłuż drogi ekspresowej S5.

Rawicz jako pierwszy dostał nowy kawałek ekspresówki S5. Przy okazji wybudowano drogi techniczne, które są rzadko wykorzystywane przez służby ratunkowe i rolników – tłumaczył ideę trasy Grzegorz Kubik.

Jego zdaniem szlak rowerowy ułatwi życie mieszkańcom, rozwinie turystykę i co ważne, zapewni bezpieczny dojazd do miejscowości przy S5.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 1 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ds

7 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem, szlak rowerowy prowadzący wzdłuż S5 to nie jest ciekawy pomysł. Cóź to za przyjemność jazdy wzdłuż drogi szybkiego ruchu z mnóstwem samochodów, spalin itp? Z Poznania do Wrocławia istnieje szlak rowerowy R9 – mało znany bo zaniedbany aczkolwiek moim zdaniem z ogromnym potencjałem! Zadbajmy o to co mamy!

  2. Moim zdaniem, szlak rowerowy prowadzący wzdłuż S5 to nie jest ciekawy pomysł. Cóź to za przyjemność jazdy wzdłuż drogi szybkiego ruchu z mnóstwem samochodów, spalin itp? Z Poznania do Wrocławia istnieje szlak rowerowy R9 – mało znany bo zaniedbany aczkolwiek moim zdaniem z ogromnym potencjałem! Zadbajmy o to co mamy!

  3. Cała trasa R9 liczy w sumie 1930 km i biegnie od miasta Pula w Chorwacji przez Triest (Italia), Lublanę (Słowenia), Graz i Wiedeń (Austria), Brno, Ołomuniec (Czechy), Głuchołazy, Wałbrzych, Wrocław, Trzebnicę, Gostyń, Poznań, Bydgoszcz, Tucholę, Kościerzynę, Kartuzy i Gdańsk aż do Władysławowa. W ten sposób można rowerem pokonać trasę Adriatyk-Bałtyk.Przez powiaty trzebnicki i milicki biegnie liczący 76 km (od granic Wrocławia do Baranowic i Zaorla) odcinek szlaku R9 pozostający pod opieką Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, na którego czele stoi burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski (prezes) i starosta milicki Piotr Lech (wiceprezes). Z kolei opiekunem liczącego na terenie Wielkopolski 142 km szlaku jest stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska”. Szlak uchodzi za łatwy do pokonania, ponieważ biegnie on w większości drogami asfaltowymi. Najcenniejszym zabytkiem na terenie Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy jest zespół kościoła i klasztoru cysterek w Trzebnicy. Warte obejrzenia są również: kościół szachulcowy w Koniowie i klasycystyczny w Pasikurowicach. Szalenie interesujące są też ostępy leśne w okolicach Niezgody. To tam istnieje jedyny zachowany na Baryczy jaz drewniany, poddany restauracji w 2000 roku. Jednak ze względu na wąską kładkę na Jazie Niezgoda (0,75 cm) rowerzystom z wypchanymi sakwami bądź wózkiem zaleca się objazd szlaku R9 szlakiem czarnym, do mostu w Łąkach k. Sułowa i dalej szlakiem niebieskim do Rudy Sułowskiej.

  4. gostynianko jestes wierzaca to powinnas zwazyc, ze krolestwo Jej nie jest z tego Swiata, dlatego masz trudnosci. Nie Ty jedna. 80 % ma dzis z tym problem i niezalezy to wogole od plci, choc i plci mamy dzis wiecej , duzo wiecej , powiem wiecej, wiecej niz dwie.hmmm,” Bóg zabiera ludzi w różnym wieku” no masz ci wszystka moja pisanina funta klakow niewarta.Te 48 000 000 zamordowanych dzieciatek w lonach ich matek w 2018 roku to tez On zabral bo kto inny? TYLKO PRZEZ NASZA glupote/madrosc? Jak to nazwac jak On ten Twoj Bog ich zabieral. Moze my w innych B.gow wierzymy.

  5. Panie Grabiec, Panie Schetyna, Panie Kosiniak – Kamysz, czy Wy Towarzysze zapominacie że Donald CUDOTWÓRCA Tusk już rękoma swojego Przydupasa Waldemara Pawlaka ZAWARŁ SOJUSZ Z PUTINEM ? Czy jeszcze macie jakieś poprawki do Tego ŁAPÓWKOWEGO KONTRAKTU, że tak bardzo zabiegacie o Powrót Szefa wszystkich Szefów, zwłaszcza tego który zajmował się ZLECANIEM WSZYSTKICH MORDERSTW POLITYCZNYCH W POLSCE zawsze w Piątki. Czy uważacie że WASZA OBECNOŚĆ W RZĄDZIE ZABETONUJE DRZWI CEL DLA WAS TOWARZYSZE ? Nie liczcie na to bo Andrzej LEPPER sam sie nie POwiesił, nie zszedł ze sznurka, nie wytarł odcisków palców ze sznurka i wszystkich innych przedmiotów, nie Wyłączył Elektryki w rejonie i Całego Monitoringu.
    Polacy nie zapomnieli O TYM CO TAK NACHALNIE CHCECIE Przedawnić, choć to b. trudne, bo ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI SIĘ NIE PRZEDAWNIAJĄ, a to nie jest jeden przypadek śmierci, ale SERYJNE ZABÓJSTWA z Rozkazu i Nadania Szefa Pro Cyvili i Folksdojcza z Sopotu ze Zgraja Konfidentów BERLIŃSKO – MOSKIEWSKICH z Bandą zwaną PLATFORMA OBYWATELSKA, która w swoich działaniach Bije na Głowę PZPR Gomółki !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*