Miłośnicy nordic walkingu znajdą dla siebie ciekawą propozycję Fot. ama

Miłośnicy rowerowych wypraw, nordic walkingu czy spacerów mają do dyspozycji coraz więcej szlaków. Ciekawą propozycję ma dla nich od ubiegłego roku gmina Bojanowo. Wytyczono tam trzy rowerowe oraz dwie piesze trasy.

Łączą się one z siecią szlaków regionu leszczyńskiego, ze szlakami w okolicy Rawicza i Ponieca oraz z Ziemiańskim Szlakiem Rowerowym – tak Radosław Zuter, jeden z twórców projektu, zachęca do skorzystania z niego.

Szlak rowerowy czerwony ma swój początek przy bojanowskim dworcu kolejowym. Dotrzemy nim przez Gołaszyn do Trzebosza, gdzie można zobaczyć późnobarokowy, odrestaurowany pałac. Szlaki służą bowiem nie tylko rekreacji, lecz zostały tak poprowadzone, by osoby korzystające z nich mogły poznać ciekawe zakątki bojanowskiej gminy. Szlak czerwony wiedzie takimi trasami, że przy okazji można zobaczyć fragment wybudowanej na naszym terenie trasy ekspresowej S5. To informacja dla osób spoza gminy, np. leszczyniaków, którzy rzadko kierują się na południe i nie mieli jeszcze okazji zobaczyć, jak wygląda ekspresówka. Szlak czerwony liczy blisko 24 km.

Dłuższy jest niebieski szlak rowerowy, który ma 31,6 km i również rozpoczyna się przy dworcu kolejowym w Bojanowie. Wiedzie przez Karolewko, Szemzdrowo, Zaborowice. Dzięki tej trasie można zahaczyć o Giżyn, z którego – udając się długim zjazdem w kierunku Czechnowa – można podziwiać panoramę Bojanowa i okolic. Dzięki szlakowi niebieskiemu dotrzemy również w rejon najwyższego punktu w powiecie rawickim tzw. Góra Kretschmera, wznoszącej się na wysokość 166 m n.p.m.

Żółty szlak rowerowy jest niewiele krótszy, bo liczy 31,3 km. Pozwala obejrzeć m.in. kościół w Gołaszynie, należący do najstarszych budowli na terenie gminy Bojanowo. Korzystając z tego szlaku, przejedziemy przez takie miejscowości jak Tarchalin, Gościejewice, Kawcze czy Golinę Wielką. Po drodze również można zobaczyć ciekawe zakątki. ama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*