Fot. ds

Przejazd rowerem ul. Słowiańską z centrum na Zatorze, dla niejednego cyklisty wiązał się z zapłatą słonego mandatu. Dlatego mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników dwóch kółek, wczoraj (10 X) rozpoczął się ostatni etap prac drogowych, wytyczających ścieżkę rowerową wzdłuż kluczowej dla miejskiej komunikacji ulicy. Finał robót zaplanowano na najbliższy piątek.

Wyznaczenie długo oczekiwanego traktu dla rowerów na ulicy Słowiańskiej, jest owocem rowerowych konsultacji zainicjowanych przez środowisko rowerowe a podjętych przez prezydenta Łukasza Borowiaka. W czerwcu odbyły sie nietypowe konsultacje, podczas których liczni uczestnicy spotkania, na rowerach przemierzyli miasto. Jednym z „gorących” tematów było wytyczenie traktu dla rowerów biegnącego ulicą Słowiańską.

Zgodnie z ustaleniami ścieżka rowerowa będzie biegła po południowej stronie ulicy, tam gdzie dotychczas wytyczony był parking dla samochodów. On z kolei zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy – wyjaśnia Lucyna Gbiorczyk z wydziału prasowego UM w Lesznie. ds

Cały artykuł w 41 numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*