Rozbudowa szpitala za 12 milionów

Od lewej: prezes zarządu szpitala Tomasz Paczkowski oraz prezes zarządu przedsiębiorstwa Budopol Poznań sp. z o.o Stanisław Kruk po podpisaniu umowy.. FOT. STAROSTWO POWIATOWE W RAWICZU

W Szpitalu Powiatowym w Rawiczu podpisano umowę z przedsiębiorstwem Budopol Poznań sp. z o.o., które wykona rozbudowę budynku głównego szpitala o dwukondygnacyjny budynek wraz z łącznikiem.

Wartość umowy opiewa na kwotę ponad 11,9 mln zł. Inwestycja prowadzona będzie w formule zaprojektuj-wybuduj i ma zostać ukończona do końca przyszłego roku.

Projekt pn. „Poprawa efektywności działania i skuteczności udzielanych świadczeń zdrowotnych poprzez inwestycje w infrastrukturę i doposażenie Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o.” realizowany będzie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji powstanie nowy obiekt, który połączony zostanie łącznikiem z budynkiem głównym szpitala. Usytuowane w nim będą: 3-salowy blok operacyjny, oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (AiIT) z izolatkami oraz z salą wybudzeń.

W piwnicach znajdą się pomieszczenia do obsługi bloku operacyjnego oraz oddziału AiIT. W łączniku zlokalizowane będą poradnie specjalistyczne – wylicza prezes zarządu szpitala, Tomasz Paczkowski.

Stanisław Kruk, prezes zarządu firmy Budopol zapewnił, iż dołoży wszelkich starań, aby przedmiotowa inwestycja została zrealizowana w wyznaczonym czasie oraz zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi. Obiekt, który powstanie będzie służył nie tylko mieszkańcom powiatu rawickiego, ale także mieszkańcom całego województwa.

Zakończenie zadania inwestycyjnego zaplanowano do 30 listopada 2019 roku, natomiast koniec realizacji całego zadania, w tym zakup sprzętu medycznego, planowany jest na 31 grudnia 2019 roku.

Cały artykuł jest również dostępny w 28 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*