Rozbudowana szkoła ma być gotowa na początek września 2021 roku

Obiekt zajmowany do niedawna przez gimnazjum, obecnie użytkowany jest przez szkołę podstawową. Fot. archiwum

Gmina Rydzyna rozbuduje siedzibę miejscowej szkoły podstawowej, dawny obiekt gimnazjum. Powstaną między innymi dodatkowe sale lekcyjne oraz aula. Rozbudowany kompleks ma być gotowy na 1 września 2021 roku.

Budynek, o którym mowa, zlokalizowany przy ul. Wolności 14a, wcześniej użytkowany był tylko przez gimnazjum. Po wprowadzeniu reformy oświaty, przywracającej ośmioklasową szkołę podstawową, został zagospodarowany przez podstawówkę. Obecnie kształcą się w nim uczniowie starszych klas SP, jak również ostatni rocznik gimnazjalistów. Rydzyńska podstawówka dysponuje jeszcze dwoma budynkami: przy ul. Zamkowej oraz Wolności.

– Po zakończeniu inwestycji związanej z rozbudową głównej siedziby rydzyńskiej szkoły podstawowej chcemy przenieść do tego kompleksu dzieci z ul. Zamkowej. W mniejszym budynku przy ul. Wolności nadal kształcić się będą uczniowie klas I-II – zapowiada wiceburmistrz Rydzyny Łukasz Bartkowiak.

Do 20 sierpnia tego roku ma być gotowy projekt rozbudowy. Jego przygotowaniem zajęło się Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji „EVPOL” Marka Łysiaka. Za ponad 90 tys. zł opracuje m.in. koncepcję, projekt budowlany oraz kosztorysy inwestorskie. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy istniejący obiekt zostanie rozbudowany czy obok powstanie nowy, a pomiędzy nimi łącznik.

Prace budowlane samorząd planuje zrealizować w latach 2019-2021. Tak, by w rozbudowanej podstawówce młodzi ludzie mogli rozpocząć naukę 1 września 2021 r. Koszty związane z inwestycją oszacowano na ten moment na ok. 12 mln zł.

Chcemy m.in., by powstało 15 nowych sal lekcyjnych, stołówka oraz aula – dodaje Łukasz Bartkowiak.

O salę gimnastyczną placówka nie musi się martwić. Obok znajduje się bowiem duża hala sportowa, znana w regionie. Korzystają z niej uczniowie, ale również sportowcy.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*