Fot. arch

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak  i wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak spotkali się w ministerstwie sprawiedliwości z podsekretarzem stanu Marcinem Warchołem. Tematem rozmowy była walka  z dopalaczami.

Spotkanie było efektem pisma skierowanego do parlamentarzystów z okręgu leszczyńsko-kaliskiego przez prezydenta Leszna  Łukasza Borowiaka. Prezydent prosi w nim o podjęcie prac nad ustawą, która pomoże walczyć z substancjami odurzającymi.

Niezależnie od prac legislacyjnych na poziomie krajowym, Leszno zamierza korzystać z możliwości prawnych, jakie daje paragraf o immisji, czyli negatywnym oddziaływaniu właściciela nieruchomości na nieruchomości sąsiadujące. Kolejnym rozwiązaniem są wnioski kierowane do sądu przez magistrat przeciwko właścicielom nieruchomości, w których są sklepy z dopalaczami. Będą oni pozwani z tytułu utraty przez miasto dobrego wizerunku.

– Cieszę się, że Leszno zostało zaproszone do udziału w przygotowywaniu zmian legislacyjnych, które umożliwią skuteczną walkę z niebezpiecznym procederem związanym z produkcją i obrotem dopalaczami – tłumaczy Jan Dziedziczak, poseł PiS i wiceminister spraw zagranicznych – Zwróciłem się do prokuratury generalnej o przyłączenie do zapowiadanej przez miasto cywilnej sprawy sądowej przeciwko właścicielom budynków, w których są wynajmowane pomieszczenia do prowadzenia tego typu handlu. Dlatego jestem przekonany, że działania prawne podjęte przez magistrat okażą się skuteczne, a w najbliższym czasie pojawią się realne zmiany w prawie, które tę walkę uczynią jeszcze skuteczniejszą. ds

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*