Rozmus zaśpiewał piosenki Wodeckiego w teatrze

Robert Rozmus ze swoją menadżerką Magdaleną Nowak krótko przed leszczyńską premierą. Fot. Robert Lewandowski
Robert Rozmus ze swoją menadżerką Magdaleną Nowak krótko przed leszczyńską premierą. Fot. Robert Lewandowski

W środowy wieczór 12 lutego w sali Teatru Miejskiego w Lesznie zagościły piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Robert Rozmus w recitalu zatytułowanym „Chwytaj dzień” zaśpiewał największe przeboje swojego mistrza i jednocześnie kolegi. Wypełniona po brzegi widownia teatru doskonale się bawiła, wyśpiewując razem z bohaterem wieczoru refreny znanych piosenek. Była to premiera nowego programu, przy którym pracują ludzie związani z naszym regionem.

Znany aktor i showman Robert Rozmus, który nie stroni od śpiewania na scenie, zaprezentował własne interpretacje 15 znanych przebojów zmarłego w maju 2017 roku artysty z Krakowa. Śpiewającemu aktorowi towarzyszyli na scenie: grająca na altówce i śpiewająca Oliwia Kędziora oraz grający na fortepianie Piotr Kubiak, muzyk z Leszna.

W jednym z utworów Rozmusowi towarzyszył chórek złożony z dzieci uczęszczające na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie. Aranżacje muzyczne przygotowali znani w kraju: Tomasz Szymuś i Jakub Lubowicz, a opiekę reżyserską sprawował Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie.

Tak bardzo się cieszę, że kolejny projekt muzyczny Roberta Rozmusa realizowany jest w moim rodzinnym mieście. Dziękuję dyrektorowi Teatru Miejskiego Zbigniewowi Rybce, że zdecydował się na tę produkcję. Więcej tu leszczyńskich powiązań. Przy fortepianie muzyk z Leszna – Piotr Kubiak. Oliwia Kędziora, artystka, którą Robert zaprosił do projektu, wystąpi w sukniach od Renaty Potrzeby. Na ekranie zobaczymy zdjęcia, które podczas mojej ostatniej współpracy ze śp. Zbigniewem Wodeckim zrobił śp. Bogdan Marciniak. Moc wzruszeń – wyznała przed premierą w mediach społecznościowych Magdalena Nowak, menadżerka Roberta Rozmusa.

Warto dodać, iż kolejne koncerty piosenek Zbigniewa Wodeckiego zaprezentowano w Teatrze Miejskim w czwartek i piątek , a następne odbędą się 5, 6 i 7 marca. Recital „Chwytaj dzień” zostanie też w najbliższym czasie zaprezentowany na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Robert Lewandowski