To będzie bez wątpienia żużlowe święto w Lesznie. W niedzielę rozpoczyna się bój o finał PGE Ekstraligi. W Lesznie FOGO Unia podejmować będzie odwiecznego rywala z Zielonej Góry.

To są mecze – klasyki. Historia spotkań obu klubów jest bardzo długa, a stan rywalizacji zbliżony do remisu. W obecnym sezonie Byki dwa razy pokonały rywala, ale to już historia i nikt chyba nie wierzy dziś w powtórkę tego co kibice oglądali na początku sezonu, czyli pogrom Falubazu 64:26.

Zespół Marka Cieślaka później nie zawodził, a równa postawa zespołu dała w efekcie triumf po rundzie zasadniczej. Poza juniorami niedzielny rywal nie ma słabych punktów, a piątki: Dudek, Doyle, Protasiewicz, Hampel, Thorssell może pozazdrościć każdy z klubów.

Leszczynianie muszą trafić z formą, która przez całą rundę zasadniczą u poszczególnych zawodników była dość chwiejna. Niemal wszyscy miewali lepsze i dużo słabsze mecze. W niedzielę musi się pojawić ta lepsza wersja Byków, by móc marzyć przed rewanżem o obronie zaliczki.

Awizowane składy

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra: 1. Jarosław Hampel, 2. Jacob Thorssell, 3. Patryk Dudek, 4. Piotr Protasiewicz, 5. Jason Doyle, 6. Alex Zgardziński

Fogo Unia Leszno: 9. Emil Sajfutdinow, 10. Peter Kildemand, 11. Piotr Pawlicki, 12. Grzegorz Zengota, 13. Janusz Kołodziej, 14. Bartosz Smektała

Początek meczu na Smoczyku o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*