Runaway, sprawdź siebie! Ten bieg jest dla ciebie

Tak było podczas V edycji biegu Runaway Drogbruk Collosseum w Pępowie. Fot. Natalia Kurpisz

Za ponad dwa tygodnie będzie można sprawdzić się w kolejnym niezwykłym sportowym wydarzeniu. Mowa o VI edycji biegu z przeszkodami Runaway – Polski Uciekinier pod nowatorską nazwą Runaway DROGBRUK Burkietowicz City Gostyń, który odbędzie się 31 sierpnia.

Jest to kontynuacja V edycji biegu z przeszkodami Runaway DrogBruk Colosseum, który odbył się w Pępowie.

– Każdy, kto ukończył bieg w Pępowie, otrzymał niezwykły medal wykonany w technologii 3D o grubej wstędze. Oryginalny krążek zaprojektował Mateusz Karczmarski, mistrz świata w biegach przeszkodowych z Londynu. Medal za ukończenie biegu w Pępowie i Gostyniu stworzy wyjątkową i niepowtarzalną całość – mówi Tomasz Gruetzmacher, współorganizator wydarzenia.

Duże zainteresowanie

Na dzień dzisiejszy chęć udziału w biegu zadeklarowało blisko 700 uczestników, a wciąż można się jeszcze zapisywać. Czym City Gostyń będzie różnił się od biegu w Pępowie?

– Terenem biegowym, gdyż Runaway City będzie zlokalizowany w samym sercu miasta na gostyńskim rynku, gdzie zlokalizowany będzie start i meta biegu. Część trasy, a dokładniej odcinek 2/3 km będzie prowadził ścisłym centrum ulic miasta oraz gostynskim deptakiem. Pozostała cześć trasy to odcinek terenowy z naturalnymi przeszkodami wodnymi oraz błotnymi – tłumaczy Krzysztof Zmysłowski, współorganizator biegu.

Kategorie do wyboru

Organizatorzy uspokajają i zapewniają uczestników, że bieg nie będzie trudniejszy niż ten w Pępowie. Do wyboru będzie kilka kategorii:

FORMUŁA ELITE – na dystansie 6km. Odcinki biegowe miastem, siłowe i nowe zabawki w centrum miasta.

FORMUŁA OPEN – na dystansie 6 km. Powoli zaczyna deptać po piętach Elite. Będą odcinki biegowe miastem, lajtowe i przeszkodowe

FORMUŁA FOR FUN NOWOŚĆ !! – Dystans 3km to prawdziwy lajt od 14 roku życia. Tutaj wszyscy bedą zwycięzcami!

– Polecamy formule For Fun dla osób chcących spróbować sił oraz którzy chcą rozpocząć przygodę z biegam i z przeszkodami. To idealny moment, gdyż to właśnie zawodnicy For Fun decydują jakie przeszkody pokonują bez żadnej kary – mówi Krzysztof Zmysłowski.

Dla biegnących w teamie nie ma żadnych trudności, ponieważ wszystkie przeszkody pokonywane są wspólnie pomagając sobie na wzajem w kategoriach Open oraz For Fun.

– Przeszkody, które spotkają zawodnicy, to przewaga przeszkód z Runaway Drogbruk Pępowo oraz kilka nowości dla fali For Fun, których premierę przedstawimy w najbliższym czasie – dodaje Krzysztof Zmysłowski.

Natalia Kurpisz