Rusza głosowanie na najlepszego optyka!

Wybór oprawek nie jest łatwy. O radę należy pytać specjalistów. Fot nat

Od dzisiaj można oddawać głosy w plebiscycie na „Najlepszego optyka”. Poprzednio na naszych łamach zaprezentowaliśmy sylwetki sześciu optyków, którzy zostali nominowani przez redakcję Panoramy Leszczyńskiej. Dzisiaj zamieszczamy szerszy opis trzech optyków, którzy zostali zgłoszeni przez czytelników, a tym samym powalczą o statuetkę i tytuł „Najlepszego optyka”.
Za wszystkie zgłoszenia bardzo dziękujemy. Głosować można spośród grona dziewięciu optyków. Każdemu kandydatowi przyporządkowaliśmy odpowiedni numer.

Wygra ten optyk, który do północy 5 czerwca (wtorek) otrzyma największą liczbę sms-ów. Przypominamy, że zwycięzcę nagrodzimy zaszczytnym tytułem i statuetką. Jednocześnie wyłoniona w drodze głosowania sms-owego osoba zostanie szeroko zaprezentowana na naszych łamach i w portalu otopanorama.pl, gdzie opowie nam o kulisach pracy optyka i podzieli się z czytelnikami swoją pasją.
Wyniki głosowania będzie można na bieżąco śledzić na naszym portalu internetowym otopanorama.pl. Dane liczbowe zostaną wygaszone dzień przed końcem głosowania, aby ostateczny wynik był dla zwycięzcy niespodzianką. NAT

Jak głosować?
Aby oddać swój głos należy wysłać wiadomość sms-em pod numer 72601 o treści: pl.optyk.x
W miejsce x należy wpisać numer optyka. Koszt sms-a to 2,46 zł.
Wygra ten kandydat, który do północy, 5 czerwca zbierze najwięcej sms-ów.

fot 18 1

1. DARIUSZ BARTLEWICZ – Zakład optyczny Bartlewicz i Syn, ul. Zielona 14 w Lesznie.
Optykiem jest już od blisko czterdziestu lat, a zakład optyczny prowadzi od dwudziestu siedmiu. Zarządza nim wraz z żoną i synem. Jego sposobem na niezdecydowanych klientów jest przede wszystkim poszukiwanie wspólnych rozwiązań, które niosą nowoczesne technologie, i które zaspokoją potrzeby każdego klienta. Dlatego nieustannie pogłębia swą wiedzę w tej dziedzinie. Jego pasją jest żeglarstwo. Chciałaby wytrwać w zawodzie do emerytury i wciąż udoskonalać wiedzę z zakresu optyki, a także udać się w dłuższą podróż w nieznane.

fot 18 3

2. MACIEJ JANOWICZ: Zakład optyczny Maciej Janowicz Aleje Zygmunta Krasińskiego 8 w Lesznie lub ul. Marszałka Piłsudskiego 26 w Górze.
Pracę w zakładzie optycznym rozpoczął w 1991 roku. Od dwudziestu czterech lat prowadzi gabinet w Lesznie i Górze. Do tego zawodu przekonał się dzięki znajomemu, który w sposób precyzyjny pomagał ludziom lepiej wiedzieć. Niezdecydowanym klientom po prostu radzi, aby przemyśleli czy chcą oprawy modnej, czy fachowo dobranej zgodnie ze sztuką optyczną i do konkretnej korekcji wzroku. Nigdy nie próbuje „na siłę” czegoś forsować. Uwielbia jazdę konną, którą uprawia w każdym wolnym czasie, a także żeglarstwo.

fot 18 3 kopcz

3. MARIA KOPCZYŃSKA: Salon optyczny Maria Kopczyńska,, Kopczyńscy” ul. Bracka 2 w Lesznie.
Jest doświadczonym optykiem, bo z tym fachem związana jest od 1975 roku. Od najmłodszych lat polubiła ten zawód nie tylko ze względu na możliwość majsterkowania,
ale przede wszystkim za wykonywanie precyzyjnych i starannych czynności. Salon optyczny prowadzi od czterdziestu lat, a obecnie kieruje nim wraz z córką, która po niej przejęła kunszt optyczny. Można, więc powiedzieć, że optyka jest w tej rodzinie dziedziczna i przechodzi z pokolenia na pokolenie.
Jej pasją jest praca w ogródku. W wolnych chwilach znajduje również czas na czytanie książek. Natomiast po pracy pomaga także córce w opiece nad wnukami. Marzy o dłuższym wypoczynku.

fot 18 4

4. JOANNA POPRAWA: Salon optyczny,, Platinum” ul. Rynek 29 w Lesznie.
Optykiem jest od dwunastu lat, a salon prowadzi od pięciu. Wybrała ten zawód ze względu na specyfikę profesji, która oscyluje na styku opieki zdrowotnej, wizażu oraz sztuki jubilerskiej. Przyznaje, że w tym fachu poza umiejętnościami warsztatowymi i manualnymi należy posiadać również umiejętności komunikacyjne. Pomocna będzie też znajomość zasad badania potrzeb klienta, zmysł estetyczny oraz cierpliwość. Po latach zgłębiania wiedzy i praktyki uważa, że jest to praca, w której się realizuje. Poza nią ważna jest dla niej rodzina i dziecko. W przyszłości chciałaby otworzyć kolejny salon. Motywacją jest dla niej pięcioletni syn, który z pasją opowiada, że chce sprzedawać okulary tak, jak mama.

973

5. HANNA PUŚLECKA: Zakład optyczny, ul. 3 Maja 41 w Rawiczu
Optykiem została, z jednego prostego powodu: chce pomagać ludziom i dzięki temu czuć się przydatna. W zawodzie jest od dziesięciu lat, a od ośmiu samodzielnie prowadzi zakład optyczny w Rawiczu. Jej pasją – poza byciem optykiem – są kulinaria, sporty zespołowe oraz podróże. Z chęcią wybrałaby się w dłuższą wakacyjną podróż. W przyszłości chciałaby zająć się poszerzeniem działalności o wykonywanie bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku wykrywania poważnych problemów ze wzrokiem. Dzięki wczesnej diagnozie jest duża szansa na uratowanie go. Są to plany i cele, które pozwolą na pełną realziacje w tym zawodzie.

fot 18 6

6. VIOLETTA TOŚ: Salon optyczny Violetta Toś, ul. Kilińskiego 3 we Wschowie.
Optykiem jest od dwudziestu lat. Od zawsze chciała wykonywać ten zawód ze względu na ciągły kontakt z ludźmi, który wręcz uwielbia oraz satysfakcję, jaka daje. Jaki jest jej sposób na niezdecydowanych klientów? Zdaje sobie sprawę, że nie jest to łatwy wybór, dlatego na początku pozwala rozejrzeć się po salonie, a dopiero później stara się podpowiedzieć czy doradzić w kwestii doboru oprawki lub soczewki. Od piętnastu lat samodzielnie prowadzi gabinet optyczny we Wschowie. Jej hobby jest odkrywanie nowych miejsc oraz czytanie książek, a marzeniem – bycie zdrową, czego życzy wszystkim dookoła.

Izabela Motecha

7. IZABELA LESZCZYŃSKA- MOTECHA: Zakład Optyczny Visus, ul. Strażacka 8/1 we Wschowie lub ul. Kurpińskiego 4B we Włoszakowicach

Bardzo lubi swoją pracę, a optykiem została szesnaście lat temu. Praca daje jej ogromną satysfakcje. Traktuje ją poważnie, a zadania stara się wykonywać dokładnie i rzetelnie. Lubi pracować z ludźmi. Najważniejsze jest, aby klient był zadowolony i wracał. Optykiem została przez przypadek. Na rozmowie kwalifikacyjnej spodobało się jej na tyle, że postanowiła połączyć pracę z nauką tego zawodu. Zakłady prowadzi od 17 lat. Po pracy relaksuje się z rodziną na działce.

Anna sajewska

8. ANNA SAJEWSKA: Salon optyczny Wizjoner ul. Surzyńskiego 26/1
w Kościanie

W salonie optycznym pracuje od trzech lat. Nie ukrywa, że optykiem została przez przypadek. Uważa, że cechy, którymi powinien być obdarzony optyk to komunikatywność i cierpliwość. Uwielbia swoją pracę, a to na pewno przekłada się na zadowolenie klientów. Stara się poświęcać każdej osobie tyle czasu ile potrzebuje, a przy tym doradza, wyraża opinię i podpowiada w doborze oprawek. Ostateczną decyzję pozostawia jednak klientom. Jej pasją jest muzyka oraz moda. Marzy o zwiedzaniu świata.

ewelina nowakowska

9. EWELINA NOWAKOWSKA: Salon Optyczny VISION EXPERT, Al. Jana Pawła II 16 w Lesznie
Optykiem została dzięki swojej cioci, która wykonywała ten zawód. Mówi, że imponowała jej dokładność i starannością pracy. Optykiem jest od siedemnastu lat. Klientów stara się wysłuchać, a następnie doradza i wspólnie wybierają oprawki. Nie namawia do zakupów, bo wie, że niektórzy potrzebują więcej czasu na zastanowienie się. Zakład optyczny prowadzi ze wspólnikiem Markiem Ciesiółką, z którym jest zaprzyjaźniona. Jej pasją jest robienie świec, rozwój osobisty, medytacja oraz sport. Marzy, by być szczęśliwą czego życzy sobie i najbliższym.

Regulamin plebiscytu dostępny jest w dziale regulaminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*