Po kilkumiesięcznej przerwie na parkiety powracają szczypiorniści I ligi. Przed nami nowy sezon z udziałem Real Astromal Leszno, który na inaugurację zagra w Zielonej Górze.

Rywalem będzie jeden z beniaminków – AZS Uniwersytet Zielonogórski, który powraca na zaplecze ekstraklasy. Zielonogórzanie, szczególnie na własnym parkiecie mogą się okazać wymagającym rywalem, choć to młody zespół. Do ,,akademików” dołączyło kilku zdolnych zawodników z Dolnego Śląska, a ubyła między innymi dwójka graczy, która wybrała kierunek leszczyński. Mowa tu o Alanie Raczkowiaku i Marcinie Rogozińskim.

Leszczynianie musieli uzupełnić skład po tym jak z uprawiania sportu zrezygnował Jakub Pochopień, a Stanisław Makowiejew powrócił po kontuzji do ŚKPR Świdnica. Poza tym w Lesznie udało się zatrzymać wszystkich pozostałych graczy. O zgranie tej drużyny nie musimy się więc martwić. Stabilizacja powinna przynieść dobre efekty, a mamy tu na myśli poprawę piątego miejsca z poprzedniego sezonu. Po cichu liczymy nawet na pierwszą trójkę, bo są ku temu przesłanki. Jak będzie? Wszystko zrewidują już rozgrywki.

Mocne powinny być zespoły z Gorzowa, Malborka, Wągrowca, być może też Olsztyna, choć ten patrząc na skład dość mocno się osłabił. Niewiele za to wiemy o pozostałych beniaminkach, którzy mogą być nieobliczalni.

Dodajmy, że pierwsze, inauguracyjne spotkania leszczynian w Zielonej Górze rozpocznie się w sobotę o 18.00. W drugiej kolejce Real Astromal wybierze się do innego beniaminka – AZS UW Warszawa, a dopiero w III serii podopieczni trenerów Macieja Wieruckiego i Ryszarda Kmiecika zaprezentują się przed własną publicznością, podejmując 23 września – GKS Żukowo. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*