Rusza największa inwestycja w mieście

Ulice Dekana i część Kiepury zostaną przebudowane. Utrudnienia w ruchu potrwają pięć miesięcy.

Sala sesyjna magistratu zapełniła się we wtorkowe popołudnie po brzegi mieszkańcami i przedsiębiorcami Leszna. Powodem było spotkanie w sprawie największej tegorocznej inwestycji samorządu – przebudowy ul. Kiepury i Dekana. Mieszkańcy byli głównie ciekawi, w jaki sposób i na jak długo przedsięwzięcie utrudni im życie i prowadzenie biznesu. Prace drogowe rozpoczną się w środę, 8 czerwca.

Przebudowa blisko kilometra ulic Dekana i Kiepury to największa inwestycja w tym roku w Lesznie. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna i spółka Drogomel z Góry. Pierwsza z firm od lat wygrywa znaczącą część miejskich kontraktów drogowych. W ramach tegorocznej umowy przebudowana zostanie ul. Dekana oraz ul. Kiepury do Alei Konstytucji 3 Maja, powstanie też ciąg pieszo – rowerowy i 80 miejsc parkingowych.

Na skrzyżowaniu ul. Kiepury z ul. Zamenhofa wybudowane będzie rondo. Inwestycja będzie kosztować miasto 3,6 mln zł, a za przebudowę infrastruktury wodno – kanalizacyjnej Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie zapłaci 730 tys. zł. Połowę kosztów przedsięwzięcia sfinansuje skarb państwa.

Prace zostały podzielone na pięć etapów, ale nie wykluczamy, że w celu szybszego zakończenia inwestycji będziemy wykonywać dwa etapy jednocześnie, przy wykorzystaniu dwóch ekip drogowych. Rozpoczynamy prace 8 czerwca od przebudowy odcinka ul. Dekana, od ul. Estkowskiego do stacji paliw. Trzy tygodnie potrwa przebudowa podziemnych sieci, potem dwa tygodnie budowa jezdni. Umowny termin zakończenia wszystkich prac to koniec października – tłumaczył podczas spotkania w magistracie Wiesław Furmaniak, dyrektor ds. technicznych Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic w Lesznie. ram

Cały artykuł w 22. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*