Rusza piłkarska wiosna w IV lidze

W sobotę zainaugurowana zostanie piłkarska wiosna w IV lidze. Przed własną publicznością zagrają piłkarze z Leszna oraz Krobi. Wyjazd na ciężki teren do Wągrowca czeka Obrę 1912 Kościan.

Już o 13.00 na boisku stadionu lekkoatletycznego w Lesznie rozpocznie się mecz Stainer Polonii z Farmutilem Orkanem Śmiłowo. Poloniści mają do wyrównania rachunki. Na inaugurację sezonu przegrali z beniaminkiem, na jego terenie 2:0. Nasz zespół po skutecznym finiszu w rundzie jesiennej uzbierał 30 punktów, co daje mu 8 pozycję. Najbliższy rywal ma 4 ,,oczka” mniej i zajmuje 12 miejsce. Inauguracja, to zawsze wielka niewiadoma. Liczymy jednak na 3 punkty i włączenie się jeszcze do walki o czołowe lokaty.

Na godzinę 14.00 wyznaczono czas rozpoczęcia spotkania w Krobi, gdzie Krobianka podejmie Polonię Kępno. Gospodarze są w dolnych rejonach tabeli i muszą szukać punktów, by na koniec rozgrywek znaleźć się nad kreską. Sobotni rywal jest bardzo wymagający, ale liczymy na jakiś element zaskoczenia ze strony gospodarzy, których zimą wzmocnił Masełkowski.

Godzinę później rozpocznie się jeden z ciekawszych pojedynków inauguracji piłkarskiej wiosny w IV lidze. Wicelider rozgrywek – Nielba podejmowała będzie Obrę 1912 Kościan, która jest piąta i ma pięć punktów mniej od przeciwnika. To będzie bardzo ciężki bój, bo wągrowiecką drużynę wzmocniła mocna dwójka piłkarzy Mieszka Gniezno, a są to bramkostrzelny Tomasz Bzdęga i Michała Steinke. Start dla Obry ciężki, ale w sporcie dzieją się różne rzeczy, więc i tu po cichu liczymy choćby na punkt gości z Kościana. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*