Rusza system obsługi wsparcia PFRON

Porozumienia z rąk Doroty Habich odebrali przedstawiciele czterech powiatów w tym gostyńskiego. Fot. PCPR Gostyń

Powiat gostyński jako jeden z pierwszych w Wielkopolsce przystąpił do wdrażania Systemu SOW. Dzięki temu już wkrótce osób z niepełnosprawnością z powiatu gostyńskiego będą mogły składać elektronicznie wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON.

Podpisanie porozumienia z przedstawicielami wielkopolskich samorządów odbyło się w czasie uroczystości w ramach konferencji dla realizatorów pilotażowego Programu PFRON „Aktywny Samorząd”. W imieniu Zarządu Powiatu Gostyńskiego porozumienie podpisał Mirosław Sobkowiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Wiceprezes PFRON Dorota Habich zachęcała, aby kolejne powiaty wdrożyły nowoczesną platformę internetową dedykowaną osobom niepełnosprawnym pn. „System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON”.

– Główne zalety Systemu SOW to przede wszystkim możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie bezpośrednio przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu, ułatwienie kontaktu między osobą niepełnosprawną a pracownikiem urzędu, usprawnienie weryfikacji wniosków o przyznanie dofinansowania (od osób indywidualnych i poszczególnych instytucji), jak również zapewnienie jeszcze skuteczniejszej dystrybucji środków finansowych PFRON na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych – informuje Mirek Sobkowiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Wnioski będzie można składać elektronicznie na terenie wszystkich powiatów, które zdecydują się wdrożyć System SOW.

Natalia Kurpisz