Rydzyniak i Wisła w kontakcie z Gromem Wolsztyn

Piłkarze Rydzyniaka Rydzyna mogą być z siebie zadowoleni. Wygrali kolejny mecz i liczą się w walce o awans. Fot. ANDRZEJ BARTKOWIAK

Kto awansuje do ligi międzyokręgowej, a kto spadnie z okręgówki? To pytanie być może będziemy sobie zadawać do samego końca sezonu.

Stawka w leszczyńskiej klasie okręgowej jest tak wyrównana, że nie widać wciąż zdecydowanego faworyta. Kilka zespołów wciąż zachowuje szanse na wygranie ligi. Mocno cały czas trzyma się lider z Wolsztyna, ale po piętach depczą mu jedenastki z Rydzyny i Borku Wielkopolskiego. Wspomniane trzy zespoły wygrywały swoje kolejne spotkanie, więc w tabeli zostało zachowane status quo. Straty poniosły za to drużyny z Pogorzeli oraz Czempinia.

Równie ciekawie wygląda walka o ligowy byt. Z ligi spadać będą cztery zespoły, a już teraz wiadomo, że słabo stoją akcje GKS Włoszakowice – 3 punkty i Sokoła Wroniawy – 5 „oczek”. Jeśli oba zespoły nie zaczną wygrywać i to od zaraz, to będą musiały się oswoić z tym, że za chwilę przyjdzie im się niestety witać z klasą A, czego nikomu oczywiście nie życzymy, bo póki piłka w grze i są matematyczne szanse na unikniecie spadku, to trzeba o to walczyć. Tak jedni, jak i drudzy w 18 meczach tylko raz cieszyli się z trzech punktów.

Tylko w trochę lepszej sytuacji jest Tęcza Osa Osieczna (12 punktów) i bez wątpienia też ma o czym myśleć. W dość mało komfortowej sytuacji są na tę chwilę jeszcze drużyny z dorobkiem 18 punktów, czyli Sarnowianka Sarnowa, Zjednoczeni Pudliszki i Korona Wilkowice. Te zespoły balansują na krawędzi bezpieczeństwa. Bez wątpenia cała trójka musi się mieć na baczności i musi w każdym meczu walczyć o korzystny wynik.

Wyniki 18 kolejki

Zjednoczeni Pudliszki – Grom Wolsztyn 0:2 – Rogoziński (35-karny), Kublik (73)
Grom Czacz – Sarnowianka Sarnowa 1:0 – Bossy (86)
Korona Wilkowice – Sparta Miejska Górka 1:3 – Cyka (22) – Zimny (31-karny,81), Marchewka (74)
Tęcza Osa Osieczna – Wisła Borek Wielkopolski 0:1 – Kędziora (58)
Brenewia Wijewo – Sokół Wroniawy 4:3 – Foksowicz (16). Kasperski (32), Kurpisz (39), Durkowiak (83) – Spławski (20,58), Banaszek (69)
GKS Włoszakowice – 4P4S Rydzyniak Rydzyna 1:4 – Stępczak – Sobecki – 2, Kaźmierczak, Szczefanowicz
Dąb Kęblowo – Lew Pogorzela 6:3 – Jung, Malczewski, Zboralski – 3, Ziomek – Krystkowiak – 2, Kubiak
Helios Czempiń – Piast Poniec 0:0

Czołówka strzelców leszczyńskiej klasy okręgowej

19 – Adam Staszewski (Lew Pogorzela)
18 – Krzysztof Karch (Piast Poniec)
17 – Przemysław Adamczak (Grom Czacz)
16 – Krzysztof Konieczny (Wisła Borek Wielkopolski)
14 – Remigiusz Jerszyński (Zjednoczeni Pudliszki) Paweł Kowalski III (Sparta Miejska Górka)
13 – Patryk Rogoziński (Grom Wolsztyn)
12 – Michał Kasprzak (Wisła Borek Wielkopolski)
wszyscy po 10 bramek – Maciej Grabowski (Helios Czempiń) Maciej Krystkowiak (Lew Pogorzela) Kamil Kurpisz (Brenewia Wijewo) Michał Roszak III (Helios Czempiń) Mateusz Rzeźniczak (4P4S Rydzyniak Rydzyna) Łukasz Sobecki (4P4S Rydzyniak Rydzyna).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*