Samolot zrzucił paliwo nad Lesznem. Gdzie spadło? Nigdzie!

na zdjęciu samolot Boeing 737 Fot. wikipedia.org

Nie cichną dyskusje na temat samolotu, który w ostatni poniedziałek lipca wyleciał z poznańskiej Ławicy, a krótko potem – ze względu na problemy techniczne – zmuszony był zawrócić. Manewr wykonał nad naszym terenem. Osoby, będące świadkami tego wydarzenia, przyznają, że mimo panującego upału, był to widok mrożący krew w żyłach.

Mam domek w Boszkowie, w pobliżu drogi do Przemętu. W poniedziałek rano, jak co dzień, wybrałem się na spacer z moim pieskiem. Przeszliśmy niewielki odcinek, gdy zobaczyłem od strony Leszna samolot pasażerski – relacjonuje leszczyniak Andrzej Klein. – Byłem zdziwiony, że leci aż tak nisko! Trudno mi ocenić jaka dokładnie była to wysokość, ale z perspektywy drogi widziałem zarysy okien. Samolot miał też dziwnie opuszczony w dziób dół. Być może dlatego, że chwilę później wykonał gwałtowny skręt nad jeziorem i …znowu polecał w stronę Leszna.

Pan Andrzej zaznacza, że choć ma na koncie kilkanaście lotów samolotem i różne przygody z nimi związane, w tamtej chwili pierwszą myślą, jaka przeszła mu przez głowę było ogromne współczucie dla pasażerów.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 32 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*