Fot. arch

Prokuratura bada sprawę molestowania 5-letniej dziewczynki. Do przestępstwa miało dojść w jednej z miejscowości powiatu gostyńskiego. Zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że podłożem całej sprawy jest sąsiedzki konflikt.

Sprawę zgłosiła organom ścigania matka 5-latki. Śledczy przesłuchali świadków a także, w obecności psychologa, w tzw. niebieskim pokoju, poszkodowane dziecko. Uznano, że dziewczynka nie ma skłonności do konfabulacji i jej zeznania można uznać za wiarygodne.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 200 par. 1 Kodeksu karnego – mówi prokurator Jacek Masztalerz, p. o. prokuratora rejonowego w Gostyniu.

Wspomniany paragraf mówi o tym, że „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.
Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 32-latek nie przyznał się do winy, odmówił składania zeznań, twierdząc, że podłożem wysuwanych wobec niego podejrzeń jest konflikt sąsiedzki.

Obrońca oskarżonego odwołał się od decyzji sądu, jednak sąd okręgowy nie uznał tego zażalenia i areszt został podtrzymany – dodaje prokurator Jacek Masztalerz.

Ze względu na dobro dziecka prokurator nie udziela więcej informacji na temat sprawy. Nie ujawnia też, do jakich innych czynności miało dochodzić w kontaktach z pięcioletnią dziewczynką. ama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*