Seksmisja bez Figury

W rolę Shirley Valentine wciela się Izabela Noszczyk FOT. BEATA CIESIELSKA

Mimo zawirowań w miniony weekend leszczyński teatr zainaugurował trzeci sezon sztuką „Shirley Valentine” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Pierwotnie miano wystawiać „Komedię w ciemno”, lecz okazało się, że nie zagra w niej odtwórca jednej z głównych ról Michał Kocurek. Doszło do kolizji terminów, za co aktor obwinił dyrektora teatru.

„Komedia w ciemno” będzie grana. Bilety na przełożone spektakle są ważne. W razie konieczności będzie robione zastępstwo, to normalna praktyka w teatrze – komentuje Błażej Baraniak, dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie.

Natomiast jedna z najbardziej oczekiwanych premier w Polsce – „Seksmisja” Juliusza Machulskiego doczeka się zmiany obsady jeszcze przed premierą. W rolę Berny miała wcielić się znana aktorka Katarzyna Figura, ale na jej występ nie zgodził się dyrektor teatru, gdzie na co dzień występuje aktorka. Bilety na spektakl rozeszły się w ciągu kilkudziesięciu minut, a wielu widzów kupiło je właśnie ze względu na Figurę.

Z ogromnym smutkiem przyjęłyśmy z Kasią Figurą wiadomość, że dyrektor Teatru Wybrzeże nie zgodził się na jej granie poza macierzystym teatrem – wyjaśnia Joanna Drozda, reżyserka prapremiery.

Figurę zastąpi nie mniej znana aktorka Dorota Stalińska. Premiera odbędzie się 26 października i po raz pierwszy zostanie wystawiona na scenie.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 38 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Natalia Kurpisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*