Sezon łyżwiarski w Lesznie pod znakiem zapytania, bo lodowisko nie ma dachu

Chętnych do korzystania z leszczyńskiego lodowiska nie brakuje Fot. mach

“Niestety, pogoda nie daje za wygraną i znów zmuszeni jesteśmy zamknąć lodowisko.” „Dzisiaj niestety nie otworzymy już lodowiska. Na tafli zalega zbyt duża ilość wody.” „Dzisiaj również nie jesteśmy w stanie otworzyć lodowiska. Padający od kilku dni deszcz oraz dodatnia temperatura uniemożliwiły nam zmrożenie tafli lodowej.” To niektóre z komunikatów, jakie na swoim profilu facebookowym zamieścił od początku tego sezonu łyżwiarskiego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lesznie. Czy tak będzie już do końca sezonu?

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to komfortowa sytuacja. Zapewniam, że robimy wszystko, aby mieszkańcy byli zadowoleni z korzystania z naszych obiektów – mówi Sławomir Kryjom, dyrektor MOSiR w Lesznie. – Niestety, akurat w przypadku lodowiska mamy z tym problem. Wynika on z braku zadaszenia obiektu. Stąd, gdy na dworze jest deszcz i dodatnie temperatury, czyli już powyżej 8- 9 stopni, musimy je wyłączyć z użytkowania.

Trudno się z tym nie zgodzić. W Gostyniu, gdzie lodowisko znajduje się w hali pneumatycznej, czyli pod tzw. balonem, a także w Kościanie, gdzie nad lodowiskiem jest metalowy dach, a po bokach brezentowe ściany, podobne sytuacje nie mają miejsca.

Nasze lodowisko funkcjonuje już szósty rok i nie było do tej pory sytuacji, abyśmy w czasie sezonu musieli je zamykać. Nawet na kilka dni. Kapryśna aura nie stanowi dla nas problemu. Ewentualnym zagrożeniem dla funkcjonowania obiektu mogłaby być dłuższa przerwa w dostawie prądu, ale wówczas na pewno ratowalibyśmy sytuację agregatami prądotwórczymi – wyjaśnia Zbigniew Kordus, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu.

Nasze lodowisko ma 12 lat i czasami zdarzały się sytuacje, iż musieliśmy je zamknąć. Nie zdarza się to jednak często, zwykle w marcu, gdy wiosna zdecyduje się przyjść wcześniej niż wskazywałby na to kalendarz – zaznacza Przemysław Korbik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie. – Od początku tego sezonu nie mieliśmy takiej sytuacji. mach

Cały artykuł w 52 numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*