Siatkarze UKS 9 Leszno zrobili pierwszy krok ku finałowi barażowemu o wejście do II ligi. Leszczyński zespół w meczu otwarcia turnieju półfinałowego pokonał Olimpijczyka Pruszcz Gdański 3:2.

Wydawało się, że gospodarze zmiotą swojego rywala. Rozpoczęli skoncentrowani i pełni energii, by szybko zakończyć to spotkanie. Dwie pierwsze partie wskazywały na to, że wszystko skończy się bardzo szybko.

Po dwóch koncertowych pierwszych setach coś jednak zazgrzytało w leszczyńskiej machinie, a rywal uwierzył, że jeszcze nie wszystko stracone. Zespół spod Gdańska wygrał do 22 i 20, doprowadzając do tie-breaka.

Na szczęście nie sprawdziła się maksyma, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Podopieczni trenera Jarosława Borowskiego szybko uzyskali przewagę, przypominając sobie to, co zaprezentowali na otwarcie tego meczu, triumfując zasłużenie 3:2.

UKS 9 Leszno – UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:2 (25:15; 25:16; 22:25; 20:25; 15:7)

W sobotę, w drugim meczu leszczyńskiego turnieju ,,Tygrysy” zmierzą się w hali Gimnazjum nr. 9 z FSKiP „ECWBS” Volley Bydgoszcz. Początek o 16.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*