Siatkarze zagrają o awans i dla Jędrzeja

Przed siatkarzami UKS 9 Leszno najważniejsza część sezonu. Nieoczekiwanie dla samych zawodników, jak i kibiców przed drużyną z Leszna otwarła się możliwość awansu do II ligi.

Od piątku do niedzieli w hali Gimnazjum nr. 9 w Lesznie odbywał się będzie finałowy barażowy turniej o awans.

Ten sezon jest najlepszym w krótkiej historii klubu. W lidze leszczynianie zajęli drugie miejsce, z podobnym bilansem jak triumfator SPS Słupca.

Potem przyszło zwycięstwo w turnieju półfinałowym o II ligę bez porażki. W nagrodę za tę wygraną leszczyński klub jest też organizatorem finału, z którego do wyższej klasy rozgrywkowej awansuje tylko zwycięzca.

Siatkarze UKS 9 Leszno grać będą więc o awans, ale nie tylko. Równie ważna będzie pomoc dla Jędrzeja Bartkowiaka, także siatkarza, który grywał w Leszczyńskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Jędrzej doznał udaru mózgu. Aktualnie robi cały czas postępy i powoli wraca do zdrowia. Miejmy nadzieję, że niebawem wróci też na parkiet. Leszczyński klub wyszedł z inicjatywą pomocy Jędrzejowi.

Podczas imprezy będzie można wrzucać dowolne datki na dalszą rehabilitację Jędrzeja, która jest dla jego rodziny kosztowna. Każda złotówka, a nawet grosz jest ważny. W tym miejscu apel – wspomóżmy człowieka, który potrzebuje naszej pomocy. Wierzymy, że ludzi dobrej woli w hali gimnazjum przez te trzy dni nie zabraknie, tym bardziej, że na imprezę wejdziemy bezpłatnie, co nie nadszarpnie niczyjej kieszeni.

Dodajmy, że zespół z Leszna rozpocznie imprezę piątkowym spotkaniem o 17.00 z zespołem z Michałkowic. W sobotę o 18.00 UKS 9 Leszno zmierzy się z zespołem z Rozprzy, a na koniec w niedzielę o 13.00 z Klimą Błażowa. Zapraszamy fanów siatkówki do hali gimnazjum nr. 9. Emocje gwarantowane. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*