Skuteczna Pogoń Tęczy za Chrobrym

Koszykarki Tęczy Leszno rozegrały pierwszy z dwóch weekendowych sparingów turnieju rozgrywanego w Trapezie. Po skutecznej pogoni pokonały jednego z faworytów I ligi – Chrobrego Basket Głuchołazy 65:62.

Spotkanie było wyrównane, ale przez większą część meczu z lekkim wskazaniem na rywalki, które po remisowej I kwarcie, w kolejnej osiągnęły przewagę, która najpierw wzrosła do 7, a potem nawet 9 punktów. Leszczynianki finiszowały, ale do przerwy nieznacznie przegrywały (35:38).

W III kwarcie nasze panie odrobiły 2 punkty i przed decydującymi 10 minutami traciły jedno ,,oczko” (49:50).

Emocje się rosły, bo wynik był na przysłowiowym styku. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W decydujących momentach spotkania więcej spokoju wykazały leszczynianki, a pewna ręka na linii rzutów wolnych Igi Walentowskiej sprawiła, że zwycięsko z tej sparingowej batalii wyszły koszykarki Tęczy Leszno (65:62).

Tęcza Leszno – Chrobry Basket Głuchołazy 65:62 (18:18, 17:20, 14:12, 16:12)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Walentowska 19, Pisera 12, Hołtyn 8Pietraszek 8, Arczewska 6, Budeń 5, Łakoma 4, Rzeźnik 3.

W niedzielę Tęcza rozegra, drugie turniejowe spotkanie. W samo południe w Trapezie podejmować będzie MUKS Płock. (andre/fot.archiwum).