Służbowym rowerem do pracy. Instal-Filter stawia na ekologię

Flota służbowych rowerów i prezes firmy Instal-Filter z gronem pracowników. Fot. archiwum Instal-Filter

Służbowe samochody nikogo już nie dziwią, ale służbowe rowery? Taki oryginalny pomysł realizuje od 2017 roku firma Instal-Filter SA. Akcja „Czyste niebo w eterze, INSTAL-FILTER na rowerze” ma na celu propagowania ekologicznej misji firmy.

Zakupione przez firmę wygodne rowery miejskie codziennie zapełniają parking przed biurem.

– Dzięki firmowym rowerom łączymy przyjemne z pożytecznym. Dbając o swoje zdrowie, troszczymy się także o środowisko naturalne – mówi Agnieszka Bławuciak, specjalistka ds. marketingu Instal-Filter SA.

Całe przedsięwzięcie ma charakter konkursu, w którym pracownicy kościańskiej firmy zbierają „ekokilometry”. Pierwsza edycja trwała do września 2018 roku. Kolejna edycja ruszyła w październiku ub.r. i trwa nadal.

– Dalej zachęcamy naszych pracowników do zbierania kilometrów. Czerwiec 2019 roku rozpoczął się wesołą akcją. Kolejna grupa naszych pracowników wyruszyła na podbój kościańskich szos. Prezes Instal-Filter SA Mirosław Litke przekazał osobiście firmowe rowery, życząc wszystkim jak największej liczby wykręconych kilometrów. Aktualnie po kościańskich ulicach jeździ 51 rowerów i na tym nie koniec – podkreśla Agnieszka Bławuciak z Instal-Filter SA.

Andrzej Rajewicz