Sokół wygrywa pierwszy mecz w Trapezie (GALERIA)

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno przegrali w pierwszym półfinałowym spotkaniu I ligi z Sokołem Łańcut 66:73 i postawili się już na starcie tej rywalizacji w trudnym położeniu.

Gospodarze i Sokół zagrały skutecznie i dobrze w pierwszych 20 minutach. Szalał Kamil Chanas, który ciągnął wynik miejscowych. Po 20 minutach notowaliśmy (42:44).

Fatalnie w ataku Jamalex Polonia prezentowała się w III kwarcie. Zaledwie 5 punktów w tej części spotkania sprawiło, że rywal odjechał i przed ostatnimi 10 minutami zasłużenie prowadził w Trapezie (47:57).

W IV kwarcie znów przypomniał o sobie Chanas. Jego trzy rzuty wolne i celna ,,trójka” sprawiły, że podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego wrócili do gry, bo mieliśmy remis (62:62).

Niestety potem lepiej znów zagrali koszykarze z Podkarpacia. To oni byli skuteczniejsi, wygrywając pierwszy półfinałowy mecz 66:73.

Seria półfinałowa dopiero się rozpoczęła. Jutro postaramy się wygrać, a potem z dobrym nastawieniem pojechać do Łańcuta. Dzisiaj dobrze zagraliśmy w I połowie w ataku, gorzej w obronie. Po przerwie było odwrotnie. Słabo było jeśli chodzi o atak, a lepiej broniliśmy. Brzemienne w skutkach było trzecie 10 minut spotkania, kiedy rzuciliśmy zaledwie 5 punktów – powiedział Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii 1912 Leszno.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Sokół Łańcut 66:73 (21:19, 21:25, 5:13, 19:16)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Chanas 32 (5×3), Sirijatowicz 8, Wrona 7, Milczyński 6 (9 zb), Rostalski 5, Kobel 4 (10 as), Kaczmarzyk 2, Sanny 2, Trubacz 0

Najwięcej dla Sokoła: Klima 21, Karolak 14, M.Zywert 12, Włodarczyk 11.

W niedzielę w Trapezie spotkanie nr.2. Początek o 17.00. (andre/fot.andre).