SP 7 Leszno wicemistrzem Wielkopolski

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr. 7 w Lesznie wywalczył w Trzciance wicemistrzostwo Wielkopolski w halowej piłce nożnej.

Był to już trzeci i ostatni etap rywalizacji. SP 7 Leszno we wcześniejszej fazie rozgrywek wygrało w Lesznie bez straty bramki. W Rawiczu w rozgrywkach rejonu leszczyńskiego zespół prowadzony przez Krystiana Woźnego wygrał także wszystkie spotkania, tyle, że wtedy stracił jedną bramkę.

Finał w Trzciance był emocjonujący. SP 7 Leszno radziło sobie bardzo dobrze. Znów nie przegrało żadnego spotkania, ale musiało zadowolić się drugim miejscem.

W finale o mistrzostwo Wielkopolski zagrało 9 drużyn, podzielonych na trzy grupy. W grupie ,,siódemka” pokonała SP 2 Trzcianka 3:1, a w drugim spotkaniu leszczyńska drużyna zremisowała 1:1 z SP 12 Gniezno. To pozwoliło zająć 1 miejsce w grupie i rywalizować o miejsca 1-3.

W grupie finałowej SP 7 Leszno najpierw po świetnym spotkaniu pokonało 3:1 SP 18 Poznań. Po tym spotkaniu SP Przeźmierowo rozbiło SP 18 Poznań aż 10:0 i w tym momencie jasne się stało, że ekipa z Leszna, by wygrać całą imprezę i zdobyć tytuł mistrzowski musiała pokonać drużynę z Przeźmierowa.

To spotkanie było zdecydowanie najlepsze. Było sporo emocji. Młodzi leszczynianie przegrywali już 0:2, ale ambitnie gonili i doprowadzili do remisu 2:2. Potem jeszcze wykreowali sobie kilka dogodnych sytuacji do zmiany rezultatu, ale brakowało szczęścia, choć jeszcze na 20 sekund przed końcem meczu ,,siódemka” mogła przypieczętować wygraną, mając 100-procentową sytuację, niestety niewykorzystaną.

Ostatecznie mistrzostwo przypadło drużynie z Przeźmierowa, która wyprzedziła SP 7 Leszno oraz SP 18 Poznań.

Dodajmy, że drużyna trenera-opiekuna Krystiana Woźnego grała w składzie: Mikołaj Kaźmierowski, Jakub Kaźmierowski, Filip Puślecki, Karol Krysiewicz, Jakub Mikołajczak, Leon Siemieńczuk, Kacper Żymełka, Aleksander Kubacki, Dominik Chwastyniak oraz Mikołaj Koszołko. (andre/fot.sp7leszno).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*