SP Drobnin najlepszy w gminie Krzemieniewo (GALERIA)

Zwycięstwem reprezentacji Szkoły Podstawowej z Drobnina zakończył się 7 turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Krzemieniewo. W szranki rywalizacji stanęli uczniowie kl. III i IV.

Emocji nie brakowało, dopisała pogoda i wszyscy dobrze się bawili. Młodych piłkarzy zagrzewali do boju koleżanki i koledzy, rodzice i dziadkowie. Gospodarzem i organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Garzynie oraz kompleks sportowy Orlik w Garzynie, którym od 3 lat kieruje Damian Marciniak.
Zwycięzca nie miał sobie równych, zdobywając komplet punktów. Szkoła Podstawowa Drobnin w meczu otwarcia turnieju pokonała Szkołę Podstawową Garzyn 2:1 oraz Szkołę Podstawową Kąkolewo 2:0 i Szkołę Podstawową Pawłowice 1:0. W meczu Drobnina z Pawłowicami, czyli dwóch odwiecznych rywali w gminie, długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Zwycięskiego gola, cztery minuty przed końcem meczu, strzelił Tobiasz Machowski.

Drużyna z Drobnina prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Roberta Jankowiaka, już po dwóch meczach miała zapewnione zwycięstwo w turnieju, gdyż rywale pogubili punkty. Bezbramkowy remisem zakończyły się pojedynki Pawłowic z Kąkolewem i Garzyna z Pawłowicami. Kąkolewo w ostatnim meczu, wygrywając z Garzynem 2:1 zapewniło sobie drugie miejsce w turnieju. W każdym zespole przez cały mecz musiała występować jedna zawodniczka. Dziewczyny walczyły bez kompleksów.

Puchary i medale wręczyli Radosław Sobecki, wójt gminy Krzemieniewo oraz Irena Grobelna, dyrektor Szkoły Podstawowej w Garzynie i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego. Oprócz pucharów i medali wręczono wyróżnienia indywidualne. Otrzymali je najlepszy zawodnik – Tobiasz Machowski (Drobnin), najlepsza zawodniczka – Anna Spławska Kąkolewo), najlepszy bramkarz – Mateusz Maślonka (Pawłowice), najlepszy obrońca – Jakub Zdun, najlepszy pomocnik – Mikołaj Sikorski (Garzyn), najlepszy napastnik – Oskar Konopka (Drobnin). (andre/fot.mac).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*