Spędzają lato pod żaglami

66

Letnia Szkoła Żeglarska Michała Klawińskiego po raz kolejny zaprosiła dzieci i młodzież na wakacyjne obozy i półkolonie żeglarskie. Chętnych nie brakuje. W rozpoczętym w ubiegłą niedzielę (9 VII) obozie uczestniczy 37 dzieci. Mieszkają w domkach należących do ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Sadyba w Boszkowie.
Ci, którzy dopiero zaczynają swoją obozową przygodę, uczą się najważniejszych umiejętności żeglarskich, zasad bezpieczeństwa na wodzie oraz w przystani i podstawowych czynności wykonywanych na jachcie. Biorą też udział w różnych zajęciach kreatywnych.
Z kolei ich koledzy i koleżanki, którzy już wcześniej bywali na tej imprezie, aktywności żeglarskiej poświęcają zdecydowanie więcej czasu. Uczą się m.in. zasad pływania na różnych typach łodzi żaglowych (omega, trener wielki, optimist, coral) i samodzielnego prowadzenia małej łodzi żaglowej (optimist).
Wszyscy uczestniczą też we wspólnych zabawach integracyjnych.
W najbliższą niedzielę (16 VII) obozowicze rozjadą się do domów, a już dzień później pojawi się kolejna grupa uczestników półkolonii żeglarskiej. (mach/fot. A. Machowska)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*