Śpiewali kolędy i pastorałki. Najchętniej „Od serca do ucha”

Wszyscy uczestnicy Koncertu Kolęd Seniorów otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem. Fot. DOM KULTURY W GÓRZE
Wszyscy uczestnicy Koncertu Kolęd Seniorów otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem. Fot. DOM KULTURY W GÓRZE

W Domu Kultury w Górze odbyła się kolejna edycja Koncertu Kolęd Seniorów. W tym roku wzięło w nim udział aż 13 zespołów śpiewaczych i chórów. Artyści zjechali na imprezę do Góry z różnych stron.

Byli wśród nich nie tylko mieszkańcy powiatu górowskiego, ale też znacznie odleglejszych miejscowości m.in. z Polkowic, Jutrosina, Nowej Soli i Włoszakowic.

– W tegorocznym repertuarze naszych artystów znalazły się przede wszystkim mało znane i nowoczesne kolędy oraz pastorałki. Szczególnym powodzeniem cieszyła się pastorałka „Od serca do ucha”, którą wykonały aż trzy zespoły – mówi Arkadiusz Gustaw, dyrektor Domu Kultury w Górze.

Impreza miała charakter przeglądu. Nagrodzono występy wszystkich uczestników. Każdy otrzymał pamiątkowe dyplom ze zdjęciem.

– Koncert Kolęd Seniorów to impreza, którą organizujemy cyklicznie już od wielu lat i z roku na rok cieszy coraz większym zainteresowaniem. Trudno się dziwić, bo świąteczne utwory przywołują w nas zawsze najmilsze wspomnienia związane z rodzinnym ciepłem – dodaje dyrektor Gustaw.

Na zakończenie przeglądu wszyscy uczestnicy i organizatorzy koncertu wspólnie odśpiewali trzy z najpopularniejszych, polskich kolęd.

Anna Machowska