Śpiewali skocznie Dzieciąteczku…

Uczestnicy imprezy przyjechali do Witoszyc aż z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Fot. Anna Machowska
Uczestnicy imprezy przyjechali do Witoszyc aż z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Fot. Anna Machowska

W Centrum Kulturalno-Sportowym w Witoszycach rozbrzmiały świąteczne melodie. Odbył się tam Międzyszkolny Konkurs Kolęd, jedna z największych w regionie imprez popularyzujących kolędy i pastorałki. Jej organizatorem była szkoła w Witoszycach oraz miejscowe Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Kresowiak”.

Była to już 16. edycja tego konkursu. W imprezie wzięli udział młodzi wokaliści z 21 placówek oświatowych aż trzech z województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

W kategorii przedszkolacy pierwsze miejsca przyznano wszystkim uczestnikom, a byli nimi: Hanna Kurzawa i Jan Pieniak z Przedszkola w Witoszycach, Maria Kargul z Przedszkola Niepublicznego Akademia Malucha w Górze, Antoni Szczepaniak z Przedszkola w Kąkolewie, Szymon Stępień z Przedszkola w Starej Górze oraz Lena Solska z Przedszkola nr 1 w Górze i Wiktoria Szkudlarska Przedszkole nr 12 w Lesznie.

W kategorii klas I – III przyznano dwa pierwsze miejsca. Otrzymały je: Katarzyna Wiśniewska z ZSPiP w Czerninie i Zofia Leonarska z SP w Rydzynie. Na drugim miejscu znalazła się Zofia Sutor z SP w Jemielnie, a na trzecim – Emilia Wiśniewska z ZSP w Serbach.

W kategorii klas IV – VIII tryumfowała Maja Bójko z SP w Jemielnie, na drugim miejscu znalazła się Kinga Barda z SP w Irządzach, a na trzecim Aleksandra Szady z SP nr 4 w Lesznie.

Anna Machowska