Sprawcy przemocy to nie tylko margines, ale też wykształceni i bogaci ludzie

Fot. arch

Każdego roku policja w całym naszym regionie, czyli powiatach byłego województwa leszczyńskiego, zakłada od około 700 do nawet 800 Niebieskich Kart dla ofiar przemocy. Z dokumentów tych wynika, że najczęściej wciąż obrywają kobiety. Zmienia się jednak obraz domu, w którym dochodzi do znęcania. Przerażający jest fakt, że coraz częściej sprawcami dramatów są również wykształceni i zamożni ludzie.

Niestety, pieniądze ani tytuły naukowe nie chronią przed przemocą ze strony najbliższych. Bicie, gwałty czy nękanie psychiczne z pewnością nigdy nie były udziałem jedynie patologicznych środowisk, ale w tzw. „dobrych domach” zdecydowanie rzadziej zgłaszało się ten fakt policji. Dziś wygląda to trochę inaczej.

Ofiary mają chyba większą świadomość, gdzie szukać pomocy – mówi Monika Żymełka, oficer prasowy KMP w Lesznie.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 20 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*